fbpx

Zosia z ulicy Kociej 2- książka dla dzieci

Zosia z ulicy Kociej 2
Nasza Księgarnia

To niezwykle zabawna, dowcipna, mądra historia o przygodach Zosi, która już jest dużą dziewczynką. W końcu chodzi do czwartej klasy. Zapraszam do lektury i mama nadzieję, że z miłą chęcią prześledzicie dalsze losy rezolutnej Zosi.

Zosia z ulicy Kociej 2
Nasza Księgarnia

Zosia zakończyła naukę w młodszych klasach i teraz rozpoczyna rok szkolny w klasie czwartej. Niestety, wspomnienia o miłej i sympatycznej nauczycielce z wcześniejszych lat szybko odchodzą w niepamięć. Wanda Mroczna- Pęśko (nowa wychowawczyni ) sprawia, że Zosię przed każdymi lekcjami z matematyki boli brzuch, a przed wyjściem do szkoły ogarniają mdłości. Niestety nie jest łatwo polubić mroczną Pampirę. A może jednak się da?

Chyba każdy z nas ma w pamięci jakąś wredną nauczycielkę, której bardzo się bał, a samo podejście do tablicy sprawiało, że nogi odmawiały nam posłuszeństwa. Rodzice Zosi wpadają na genialny pomysł zorganizowania wieczorku integracyjnego w ich domu. Tego chyba już za dużo! Nauczyciele, rodzice i uczniowie razem pod jednym dachem?

Zosia w bardzo prosty sposób opowiada o perypetiach swojej, oczywiście lekko zwariowanej, rodzinki. Na szczególną uwagę zasługuje mama głównej bohaterki, która jest przewrażliwiona na punkcie zwierzęcych nieczystości. Agnieszka Tyszka stworzyła rodzinę nieschematyczną, ze swoimi potrzebami i przyzwyczajeniami. Tymczasem Zosia odkryje w sobie talent pisarski i być może zaprzyjaźni się z Pamirą.

Warto poznać wszystkie części przygód. Gwarantuję, że nawet dorosły czytelnik się uśmiechnie.

Agnieszka Tyszka, „Zosia z ulicy Kociej 2. Na tropie”, ilustracje Agata Raczyńska, Nasza Księgarnia, dla dzieci w wieku 6-10 lat.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze