fbpx

„Mój Przyjaciel Film” – spotkania filmowe dla dzieci

moj_przyjaciel_film
123rf.com

„Mój Przyjaciel Film” to cykl spotkań filmowych i warsztatów dla dzieci. Projekt fundacji Generator odbywa się w 10 miastach Polski: w Augustowie, Elblągu, Gliwicach, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Toruniu , Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

moj_przyjaciel_film
Mój Przyjaciel Film

Projekt stwarza niepowtarzalną okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie, nagradzane na licznych festiwalach a główne role zagrały w nich dzieci.

„Chcieliśmy stworzyć alternatywę do wielkich produkcji pokazywanych najczęściej w kinowych multipleksach. Oglądanie filmów Disneya czy Pixara buduje mylne przekonanie, że właśnie takie powinno być kino dla dzieci. Tymczasem w Europie powstaje mnóstwo świetnych filmów, w których to zwykłe dzieci a nie animowane, wymyślone postacie są w centrum uwagi. Młodzi widzowie mogą identyfikować się z bohaterami tych opowieści bo przeżywają oni podobne emocje i sytuacje. Zachęcamy dzieci do pójścia do kina z rodzicami, a po seansach do wzięcia udziału w warsztatach” – mówi Lucyna Zembowicz z fundacji Generator.

W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne, czyli tak zwaną inteligencję emocjonalną.

Zasady uczestnictwa i szczegółowy program na stronie www.kinoterapia.pl

„Mój Przyjaciel Film” jest realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze