Wspólne posiłki poprawiają relacje rodzinne

123rf.com

Socjologowie zbadali, czy rodzinne śniadania, obiady i kolacje wpływają na wzajemne relacje w domu. Warto celebrować wspólne posiłki?

Okazało się, że wspólne posiłki są zwyczajem w domach, w których są na to pieniądze i czas. Częściej tam, gdzie dzieci wychowują obydwoje rodzice i tam gdzie status społeczny jest wyższy. W tych rodzinach odnotowano, że efektem wspólnego zasiadania do stołu jest wyższy poziom bliskości, lepsza komunikacja, dzieci lepiej się uczą, a samopoczucie wszystkich jest znacząco bardziej satysfakcjonujące.

Naukowcy podkreślają, że regularne, wspólne posiłki to dla rodziców okazja, żeby poznać emocje dzieci i być na bieżąco z tym, co dzieje się w ich życiu.To też dobry czas na przekazywanie im wartości i wychowawczych priorytetów. To ważny rytuał w wychowywaniu młodego pokolenia.

Źródło: Cornell University

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link