fbpx

Baby Swap Mnie – bezgotówkowa wymiana ubrań

Baby Swap Mnie - bezgotówkowa wymiana ubrań
fot. materiały prasowe

Tym razem wymieniamy się ubraniami ciążowymi i dziecięcymi (dla dzieci do lat 10), zabawkami i wszelkimi przyborami dziecięcymi, które wraz z dorastaniem pociech, przestają być użyteczne.
Kawiarnia MaMa zaprasza mamy i dzieci do wzięcia udziału w całodniowej, bezgotówkowej wymianie ubrań.

Spotkanie ma być okazją do wymiany ubranek ale też relaksu. Dziećmi w tym czasie zajmie się grupa Sowaliska, która zabawi nasze pociechy recyclingowymi zabawami. Mamy w tym czasie będą wymieniały się ubraniami oraz delektowały pyszną kawą i ciastkami.

Wszystkie ubrania ciążowe i dziecięce, zabawki i inne rzeczy, które nie znajdą swoich nowych właścicieli, zostaną tego samego wieczoru przekazane do wybranego w porozumieniu z Fundacją MaMa domu samotnej matki i dziecka.

Plan zajęć dla dzieci:
Sowaliska – pełna pomysłów, entuzjazmu i doświadczenia grupa animacyjna działająca na terenie Warszawy i okolic. Współpracują na stałe z kawiarniami dla dzieci i dla rodziców, organizując warsztaty tematyczne, zajęcia okazjonalne oraz bale i urodziny.Inspirują się alternatywnymi nurtami w pedagogice, ideami recyklingu i upcyklingu, współczesną literaturą dla dzieci, mądrymi i ładnymi zabawkami.
11:00 – 12:00 – zbudujemy, ozdobimy i wystrzelimy w kosmos butelkowe rakiety,
12:00 – 13:00 – z gazet, metodą origami, wyczarujemy mniejsze i większe cuda,
13:00 – 14:00 – wystemplujemy wyjątkowe, kolorowe obrazki dzięki śmieciowym stemplom,
14:00 – 15:00 – zaprojektujemy i stworzymy odjazdowe kreacje z rzeczy nikomu już nie potrzebnych i weźmiemy udział w recyklingowym pokazie mody!

Wszystkie prace stworzone przez dzieci podczas danych warsztatów będą brały udział w konkursie. Po każdej godzinie zapraszamy na podsumowanie i wręczenie nagrody dla najpiękniejszej majsterki.

Zasady wymiany ubrań wg Baby Swap Mnie

1. Przynosicie ubrania na wymianę i wieszacie je na naszych wieszakach.
2. Niezależnie od ilości przyniesionych ubrań dostajecie od nas PINa z logo SwapMnie, który mówi nam o tym, że zostawiliście swój wkład ubraniowy na wieszakach.
3. Przez cały czas trwania akcji kolejne osoby donoszą ubrania, a Wy spośród nich przez cały czas trwania akcji możecie wybierać te, które chcecie wziąć ze sobą. I je zabieracie.
4. Nie pilnujemy ilościowo sprawiedliwych wymian, ale liczymy na to, że za 1 rzecz nie weźmiecie całej walizki innych do domu. Chodzi o to, by każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie.
5. Przeprowadzamy lekką selekcję ubrań – muszą one być w dobrym stanie, tak byście sami mieli je ochotę jeszcze nosić (i się tego nie wstydzić).

Więcej informacji TUTAJ

MaMa Cafe (kawiarnia Fundacji MaMa) ul. Wilcza 27b, Warszawa

1.12.2012, godz. 10:00-18:00