fbpx

Muzeum Powstania Warszawskiego dzieciom

W sobotę 31 marca Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dwa spotkania dla najmłodszych dzieciaków.
31 marca, godz. 12.00.

Warsztaty wielkanocne dla dzieci – „Dzień nastał wesoły, czyli ozdoby na wielkanocny stół”. Tego dnia dzieci w wieku 5-10 lat będą miały możliwość wykonania m.in. pisanek ze sznurka.
Sali Małego Powstańca, MPW. Wstęp wolny po rezerwacji, tel. 22 539 79 70.

31 sobota, godz. 14.00
„Zawiszacy tacy, jak my” – warsztaty dla dzieci w wieku 11-15 lat. gościem specjalnym będzie Henryka Łucja ps. Iga, konspiracyjna radiotelegrafistka z okresu okupacji i łączniczka z Powstania Warszawskiego (dziś Henryka Łucja Kossakowska – scenografka).

Raz w miesiącu, dzieci wykonując zadania podobne do tych zawiszackich z okresu okupacji, mają okazję zdobyć wiedzę o II wojnie światowej, czy ćwiczyć umiejętność współpracy. A to wszystko związane z historią konkretnych Zawiszaków – bohaterów tamtych dni, którzy są obecni na zajęciach. W najbliższą sobotę będzie można między innymi przejść przyspieszone szkolenie łącznika na trasie Warszawa-Góry Świętokrzyskie, poznać tajniki służby w Harcerskiej Poczcie Polowej i usłyszeć o zagadkowych czekoladkach przesyłanych podczas Powstania Warszawskiego w małych paczuszkach.

Sala Małego Powstańca, MPW. Wstęp wolny po rezerwacji: tel. 22 539 79 70, e-mail: zawiszacy@1944.pl.