fbpx

Piłkarskie wakacje w mieście

wakacje w mieście
Football Academy

Wakacje szkolne potrwają jeszcze ponad miesiąc. Rodzice, którzy już zakończyli urlopy i musieli wrócić do pracy, mają niemały kłopot. Jak zorganizować dzieciom wakacje w mieście, żeby nie spędzały czasu przed telewizorem czy komputerem?
Lato w mieście wcale nie musi być nudne. Jest wiele pomysłów na to, jak spędzić czas atrakcyjnie, bezpiecznie i przede wszystkim aktywnie! W większości polskich miast funkcjonują baseny i kąpieliska, na które warto wybrać się z dziećmi, szczególnie gdy doskwiera upał. Możemy też poszukać ciekawych zajęć, warsztatów czy półkolonii organizowanych przez miejskie ośrodki oświatowe i kulturalne. Takie zajęcia, oprócz rekreacji, spełniają również funkcję edukacyjną. Jeśli jednak nasze dziecko jest energiczne, lubi się ruszać na świeżym powietrzu, biegać, grać w piłkę z kolegami, idealnym rozwiązaniem może być także zapisanie pociechy np. do szkółki piłkarskiej. Tam, pod okiem profesjonalnego trenera i w grupie rówieśników, dziecko może się doskonale bawić, a przy tym uczyć gry w piłkę nożną oraz zdrowo rozwijać.

– W naszych szkółkach w całej Polsce trenują dzieci – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki – już od 4 roku życia. Podstawą każdego treningu, prowadzonego na bezpiecznym i dostosowanym boisku oraz sprzęcie, jest przede wszystkim dobra zabawa, poprzez którą uczymy i rozwijamy umiejętności piłkarskie naszych podopiecznych – mówi Radosław Soperczak, prezes fundacji Football Academy Group zrzeszającej sieć szkółek piłkarskich dla dzieci.

Sieć szkółek piłkarskich Football Academy, oparta na brytyjskich rozwiązaniach treningowych i organizacyjnych, funkcjonuje na terenie całego kraju. W 95 ośrodkach trenuje obecnie niemal 5500 młodych adeptów futbolu w wieku od 4 do 12 lat. Liczba oddziałów oraz małych pasjonatów piłki nożnej stale rośnie.

mat.pras Football Academy,