fbpx

Zabawa modą z dziećmi

zabawa w modę
123rf.com

Dzieci mają naturalną potrzebę tworzenia i nieustannych zmian. Uwielbiają metamorfozy i przebieranki niezależnie od wieku i płci. Płynnie przechodzą z jednej postaci w drugą, wykorzystując do tego różne atrybuty: od przyborów kuchennych po specjalnie dla nich zaprojektowane akcesoria. Dlaczego nie pobawić z nimi modą?
Najlepiej zawsze wyciągnąć coś z szafy mamy, taty lub starszego rodzeństwa. Taka szafa skrywa wiele skarbów: zakładając sukienkę mamy małe damy stają się księżniczkami, a chłopcy w eleganckich krawatach i kamizelkach w niczym nie ustępują prawdziwym dżentelmenom. Nie zawsze jednak drzwi takiej szafy będą stały przed nimi otworem, dlatego warto pomyśleć o czymś, czym maluchy będą mogły się bezkarnie bawić i co rozbudzi w nich kreatywność.

Zdecydowanie najbogatsza oferta w sklepach skierowana jest do dziewczynek. Małym miłośniczkom mody możemy kupić zestaw do projektowania i wykonywania biżuterii. Takie zestawy pozwalają na wiele różnych kombinacji i rozwijają zdolności manualne. Elementy do samodzielnego projektowania biżuterii, chociażby drewnianej, zapakowane są zazwyczaj w sztywne, dekoracyjne pudełka, a w środku znajdziemy naszyjniki, pierścionki, bransoletki, a nawet spinki.

Dla bardziej zaawansowanych projektantek producenci zabawek przygotowali sznurki, koraliki i perełki. Jest to bardziej pracochłonne, bo elementy są zdecydowanie mniejsze, ale potem taką biżuterią możemy pochwalić się w szkole lub na rodzinnym spotkaniu.

Jeśli wolicie zmierzyć się z projektem na papierze, warto zainwestować w artystyczne zestawy dla miłośników mody. Dzięki nim, za pomocą szablonów i kolorowych flamastrów, możemy projektować modelkom nakrycia głowy lub pomalować farbami suknie kobiet z różnych stron świata, poznając przy okazji ich tradycyjne ubiory. W niektórych takich zestawach znajdziemy plastelinę, która pozwoli ulepić księżniczce piękną suknię z bajecznymi dodatkami, a nawet specjalne karty do wyszywania i haftowania. Taka zabawa nie tylko wyćwiczy małą rękę, ale nauczy dobierania kolorów i tworzenia ciekawych kompozycji, które nie zawsze muszą być oczywiste.

Co jeszcze jest teraz w modzie? Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się dziecięce tatuaże z roślinnymi lub zwierzęcymi motywami. Niektóre z nich ozdabiane są dodatkowo brokatem lub kolorowymi kamyczkami. Czy są bezpieczne? Tak, ponieważ tatuaże przeznaczone są dla bardzo delikatnej skóry, na opakowaniach znajdziemy adnotację, że przeszły testy dermatologiczne. Wiele z tych wzorów jest naprawdę oryginalnych i mogą być one ciekawym uzupełnieniem stroju.

Do łask wracają też papierowe lalki z papierową garderobą. Wystarczy taką lalę wyciąć i dzięki specjalnym zakładkom możemy ją dowolnie stylizować. Taka wersja znalazła się nawet ostatnio w jednej z książek dla dzieci.

Niezależnie od tego, którą wersję zabawy z modą zaproponujemy naszym maluchom, chodzi w niej przede wszystkim o spotkanie z kolorami, ćwiczenia manualne, wyrabianie pewnego estetycznego zmysłu i wspólnie spędzony czas.

Artykuł we współpracy z Mamabu.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze