fbpx

Zabawy z dzieckiem latem, część 1

Zabawy z dzieckiem latem, część 1
123rf.com

Lato jest krótkie i od nas zależy czy wykorzystamy wszystkie jego atuty. I to razem z dziećmi. Są takie aktywności, które można robić tylko latem. Proste i radosne. Podpowiadamy trzy pierwsze zabawy z dziećmi.
Zróbcie lemoniadę

Latem więcej pijemy i dobrze jest, jeśli zamiast słodkich, gazowanych napojów podamy dziecku zdrowe, owocowe picie. Na przykład lemoniadę własnej roboty i własnego pomysłu. Do dużego dzbanka z wodą wyciśnijcie sok z połowy cytryny, drugą połowę pokrójcie na plasterki i dorzućcie do wody. Możecie dodać też plasterki pomarańczy, czerwone porzeczki oraz owoce, na jakie macie ochotę. Przydadzą się też listki mięty, kostki lodu i trochę cukru trzcinowego lub miodu dla słodszego smaku.

Walka balonów z wodą

To będzie ciekawy eksperyment z dziedziny fizyki a przy okazji zabawicie się. W małym basenie ogrodowym, ewentualnie w wannie, albo może właśnie jesteście nad jeziorem spróbujcie trzymać pod wodą balony. Kto dłużej je utrzyma? Komu wyżej wyskoczą?

Noc w namiocie

Nie musicie daleko wyjeżdżać, żeby spędzić noc w namiocie. Wystarczy ogródek a nawet duży balkon. To dla dzieciaków prawdziwa uciecha – weźcie śpiwory, latarki, zdrowe przekąski i wyobraźcie sobie, że jesteście tam, gdzie wyobraźnia wam podpowiada albo po prostu cieszcie się spaniem na świeżym powietrzu.

Jutro trzy kolejne pomysły na zabawy z dziećmi latem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze