fbpx

Zabawy z dzieckiem latem. Część 2

Zabawy z dzieckiem latem. Część 2
123rf.com

Pewnymi zabawami można radować się tylko latem. Tylko o tej porze roku możemy na przykład cieszyć się tyloma owocami, lodami dla ochłody czy puszczaniem latawca.
Przygoda w sadzie

Wybierz się z dzieckiem do sadu czy jakiegoś gospodarstwa i zbierzcie razem owoce z drzewa lub krzaka. W ten sposób dzieciak dowie się skąd się biorą porzeczki czy czereśnie na jego stole. W domu wspólnie zadecydujcie co zrobicie ze swoimi zbiorami – sałatkę owocową, kompot, ciasto, przetwory?

Domowe lody

Dzieci uwielbiają zamrożone smakołyki. Zmiksujcie dowolne owoce z dodatkiem na przykład mleka kokosowego, włóżcie do pudełeczek choćby po serkach czy jogurtach i do zamrażarki. Możecie też zamrażać sok w kostki lodu. Pycha i świetna zabawa, która jest tym fajniejsza, że na efekty trzeba trochę poczekać – uczy cierpliwości.

Puśćcie latawca

Możecie kupić latawca w sklepie z zabawkami albo zrobić samodzielnie. W słoneczny ale wietrzny dzień wybierzcie się na jakiś odkryty teren – łąkę lub plażę – i puśćcie go na wiatr. Możecie swoją zabawę nagrać i potem obejrzeć jak to jest, gdy wiatr zaczyna unosić latawiec.

Zobacz ZABAWY Z DZIECKIEM CZĘŚĆ 1

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze