fbpx

Zabawy z dzieckiem latem. Część 5

Zabawy z dzieckiem latem. Część 5
123rf.com


Latem jest ciepło i jest więcej czasu na wspólne zabawy. Wykorzystajcie sprzyjającą pogodę i ten czas na to, by się do siebie zbliżyć. Dzieci i rodzice.

Zabawa z latarką

Podczas wakacji, nie musisz myśleć o tym, że dziecko ma być wsypane bo rano idzie do przedszkola czy szkoły. Dlatego latem możecie się późnym wieczorem pobawić w chowanego. Ale nie takiego zwykłego, tylko na przykład w ogrodzie z latarką. Kto pierwszy zobaczy światło i znajdzie tego, kto się chowa, wygrywa.

Niech wam urośnie słonecznik!

Słoneczniki to symbol słońca, miłości i lata. Z nasion słonecznika szybko wyrośnie piękny kwiat. Co za radość obserwować kiełki i czekać aż roślina zakwitnie. Możecie swoje obserwacje notować w dzienniku.

Zapiszcie się do biblioteki

Sprawdźcie gdzie w waszej okolicy jest biblioteka. Zapisanie się, wypożyczanie książek, wspólne czytania i pamiętanie, żeby je oddać na czas, to dla dziecka atrakcja i nauka nowego jednocześnie.

Idźcie na koncert plenerowy

Letnią pogodę można wykorzystać na to, żeby pójść na jakiś koncert pod gołym niebem. To okazja, by wyluzować się, potańczyć i pośpiewać wspólnie. Zafundujcie sobie taką rodzinną imprezę w plenerze.

O zabawach z dzieckiem przeczytaj w CZĘŚCI 1, CZĘŚCI 2 , CZĘŚCI 3 i CZĘŚCI 4 artykułu

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze