fbpx

Zabawy z dziećmi w lecie

Zabawy z dziecmi w lato
123rf.com

Podczas wakacji mamy więcej czasu niż kiedykolwiek, żeby się bawić z dziećmi. Warto to wykorzystać. Często najprostsze zabawy na świeżym powietrzu przynoszą najwięcej radości. Oto kilka propozycji.
1. Strach na wróble własnej roboty. Czyli letnia odmiana bałwana. Poszukajcie w szafie starych dżinsów, jakiejś flanelowej koszuli, kapelusza słomkowego i wykonajcie wspólnie stracha na wróble. A potem nadajcie mu imię i zanieście w miejsce, gdzie będzie pożyteczny.

2. Zdrowe łakocie. Z letnich owoców zróbcie pyszne lizaki. Nadziejcie je na patyczki do szaszłyków i maczajcie w rozpuszczonej czekoladzie. Całość możecie przyozdobić kolorowymi posypkami do ciast.

3. Dekoracja domu. Kwiaty, zioła, zboża. Letnie dekoracje są urocze w swej prostocie i lekkości. A przy okazji możecie zrobić zielnik. Zabawnie i edukacyjnie.

4. Gra w piłkę na trawie. Najlepiej boso i drużynowo. Prosta zabawa, która przynosi dużo ruchu i radości. Latem można grać w piłkę do wieczora.

5. Poznawanie ogrodu lub sadu. Przyjemnie i pożytecznie spędzicie czas, gdy wybierzecie się z dziećmi do ogrodu lub sadu. Rozpoznawanie roślin, smakowanie owoców czy warzyw to całkiem przyjemna lekcja przyrody.

6. Wspólne pieczenie letnich ciast. Drożdżowe ciasto z jagodami, tarta z malinami, kruche z brzoskwiami. Zaproś dzieci do kuchni, niech pomagają przy pieczeniu letnich ciast. Smacznego!

7. Ognisko. Nawet późnym wieczorem można latem siedzieć z dzieciakami przy ognisku. Piec kiełbaski, ziemniaki, snuć opowieści, przytulać się i spoglądać w rozgwieżdżone niebo, rozpoznając konstelacje.