1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podcasty

Podcast „Kraje i obyczaje”, odc. 4: Francja – Paryż i cała reszta

Monika Stachura (Fot. Robby Cyron)
Dlaczego kultura francuska tak dobrze się trzyma? Co wymyślili Paryżanie na otwarcie igrzysk olimpijskich? Jak brzmi najpopularniejszy zwrot nad Sekwaną? Popularne wyobrażenie Polaków na temat Francji ukształtowało się w XX-leciu międzywojennym i z niewielkimi modyfikacjami utrzymuje się dziś. Tymczasem ten kraj ma do zaoferowania dużo więcej niż ciasto francuskie i nieme kino. Od najwyższego szczytu Alp po odpływy w Normandii, od luksusowego festiwalu filmowego w Cannes po Instytut Pasteura, od encyklopedystów po autorytety w socjologii…

Podcast „Kraje i obyczaje”, odc. 4: Francja – Paryż i cała reszta

udostępnij

„Podróżować jest bosko”. W kolejnych odcinkach podcastu „Kraje i obyczaje” redaktorka „Sensu” Monika Stachura i socjolog Tomasz Sobierajski rozmawiają o tym, dokąd i dlaczego, ich zdaniem, jest podróżować najbardziej „bosko”. Bardziej niż o konkretnych lokalizacjach opowiadają o atmosferze i mieszkańcach. O kontekście historycznym i o jedzeniu, o języku i przyrodzie, o tym, co najbardziej zaskakuje i czego lepiej unikać. Czyli o tym wszystkim, co kryje się pod hasłem „duch miejsca”.

Wszystkich podcastów z serii „Kraje i obyczaje” możecie słuchać także na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz YouTube.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze