1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podcasty

Podcast „Kraje i obyczaje”, odc. 5: Belgia – z dystansem do siebie

Monika Stachura (Fot. Robby Cyron)
Monika Stachura (Fot. Robby Cyron)
Ile języków oficjalnych jest w Belgii? Z czego słynie Antwerpia? Jaka postać reprezentuje belgijski humor? Brukselczyk z urodzenia Jacques Brel w piosence „Płaski kraj” śpiewał o niekończących się mgłach, strugach deszczu na dobranoc i niebie tak szarym, że aż trzeba mu przebaczyć. Wydaje się, że taki właśnie obraz utrwalił się w naszym przekonaniu, skoro w badaniach Belgia wskazywana jest jako jeden z najnudniejszych do życia krajów. Na to nakłada się obraz Brukseli – stolicy zjednoczonej Europy, gdzie rytm życia wyznaczają urzędnicy organizacji międzynarodowych. To wszystko jest bardzo krzywdzące dla mieszkańców Belgii – dowcipnych, zdystansowanych do siebie i opisanej przez Brela pogody. W bieżącym odcinku podcastu „Kraje i obyczaje” zachęcamy, by poznawać ich od tej strony.

Zwierciadło zaprasza na:

Podcast „Kraje i obyczaje”, odc. 5: Belgia – z dystansem do siebie 

udostępnij

„Podróżować jest bosko”. W kolejnych odcinkach podcastu „Kraje i obyczaje” redaktorka „Sensu” Monika Stachura i socjolog Tomasz Sobierajski rozmawiają o tym, dokąd i dlaczego, ich zdaniem, jest podróżować najbardziej „bosko”. Bardziej niż o konkretnych lokalizacjach opowiadają o atmosferze i mieszkańcach. O kontekście historycznym i o jedzeniu, o języku i przyrodzie, o tym, co najbardziej zaskakuje i czego lepiej unikać. Czyli o tym wszystkim, co kryje się pod hasłem „duch miejsca”.

Wszystkie odcinki podcastów z serii „Kraje i obyczaje” do odsłuchania także na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz YouTube.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze