1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podcasty

Podcast „Przerwa na kawę z Kasią Miller”, sezon 2, odc. 1: Przekleństwo bycia miłą – czy ciebie też dotyczy?

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk (Fot. Robby Cyron)
Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk (Fot. Robby Cyron)
Bądź miła – słyszymy od małego: od rodziców, od opiekunów, od nauczycieli, jednym słowem – od społeczeństwa. No więc się staramy: chowamy swoje uczucia do fartuszka, mówimy „tak”, gdy chcemy powiedzieć „nie”, robimy dobrą minę do złej gry i uśmiechamy się przez łzy. Tylko że na dłuższą metę nie służy to ani nam, ani innym.

Bycie miłym pozbawia nas energii i czyni przezroczystymi – nie wiadomo właściwie, co lubimy, jakie mamy zdanie, co nas cieszy, a co złości – innym daje fałszywe wrażenie, że wszystko jest OK, nawet gdy nie jest OK. „Tak zostałam wychowana i dopiero teraz, w wieku 30 lat, widzę, że cały czas, starając się zadowolić wszystkich wokół, żyłam nie swoim życiem” – pisze do nas słuchaczka. „Empatia jest supersprawą, ale ja w którymś momencie poszłam z nią za daleko. Chciałam, by wszyscy byli zadowoleni, a to jest przecież niemożliwe” – mówi aktorka Maria Dębska w wywiadzie dla „Zwierciadła”. A terapeutka Jacqui Marson, autorka książki „Bycie miłym to przekleństwo”, zauważa: „Wielu Miłych czuje, że są uwięzieni w pułapce oczekiwań innych ludzi, by zawsze zachowywali się w określony sposób: ciężko pracowali, byli pomocni, uprzejmi, opiekuńczy, zabawni itp. A to może negatywnie wpływać na zdrowie Miłych, ich poczucie szczęścia i relacje”. Czy to problem typowo kobiecy? Gdzie leży granica pomiędzy szacunkiem dla innych i szacunkiem dla siebie? Jak uwolnić się od przekleństwa bycia miłą? Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

Zwierciadło zaprasza na:

Podcast „Przerwa na kawę z Kasią Miller”, sezon 2, odc. 1: Przekleństwo bycia miłą – czy ciebie też dotyczy?

udostępnij

Reklama

Troska o siebie skupia się nie tylko na duchu, lecz także na ciele. Fajnie to połączyć. Zachęcają do tego pielęgnujące produkty marki Biolaven o aromacie olejku lawendowego i soczystych winogron, które dbają o naszą skórę i rozpieszczają zmysły.

Esencja olejku eterycznego z lawendy nadaje kosmetykom Biolaven odprężający aromat i odpowiada za moc dobroczynnego działania na skórę. Z kolei winogrona, które często goszczą na naszych stołach, są także świetnym surowcem kosmetycznym. Olej z pestek, ekstrakt ze skórki czy resweratrol to główne składniki aktywne decydujące o korzystnym działaniu kosmetyków Biolaven na skórę.

Wypróbuj naturalne i wegańskie połączenie świeżej, kwiatowo-ziołowej nuty lawendy z aromatem soczystych winogron w postaci codziennej dawki nawilżenia i regeneracji dla twarzy i ciała.

Sponsorem podcastu jest marka Biolaven.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze