fbpx

Bądź sobą w czasie świąt

bądź_sobą_w_święta
123rf

Podczas świątecznych spotkań rodzinnych można łatwo zapomnieć o tym, kim się jest i wpaść w rolę zalęknionej córeczki czy posłusznej synowej. Jak cieszyć się rodzinną atmosferą świąt, nie tracąc poczucia indywidualności?
1. Zanim oddasz się świątecznym zbiorowym rytuałom, zastanów się nad własną definicją. Kim jesteś? Osobą, która chętnie spędza czas w kuchni nad pierniczkami, czy może kimś, kto chętnie pozjeżdżałby w tym czasie ze stoku na nartach. Nawet, gdy w tym roku nie uda ci się zrobić w święta tego, czego chcesz, pamiętaj o najlepszej wersji siebie.

2. Nie ulegaj temu, co inni myślą o tobie. Podczas rodzinnych spotkań zwykle pada wiele oceniających opinii. Nie ulegnij żadnej z nich. Sama wiesz, kim jesteś i żadna uwaga, czyjeś emocje czy przytyk, nie są w stanie wytrącić cię z przyjemnej wewnętrznej równowagi.

3. Bądź w kontakcie ze swoją nieśmiałością czy niepewnością. Być może sytuacje społeczne w czasie świąt wyzwolą twoją wrażliwość. Możesz nie czuć się komfortowo. Zaakceptuj to, po prostu pogódź się tym, że nie jest ci dobrze. Niczego w sobie nie tłum, jednocześnie jednak wiedzę o swoim stanie zachowaj dla siebie lub podziel się swoimi uczuciami z życzliwą osobą. W ten sposób nie zdradzisz siebie.

4. Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu. Życie jest zbyt krótkie, aby poświęcać czas na rzeczy, których nie możemy kontrolować. Święta są swojego rodzaju testem sprawdzającym, czy opanowaliśmy tę umiejętność.

5. Zawsze bądź sobą. Bądź dumna, z tego kim jesteś i w sposób naturalny pokazuj swoją indywidualność. Nie musisz mówić, że coś ci na przykład nie smakuje, ale po prostu tego nie jedz. Nie podoba ci się atmosfera świątecznego przyjęcia, skróć wizytę. Jeśli czujesz się doskonale, też to wyraź. Bądź wewnętrznie spójna, wówczas twoje zachowanie będzie naturalne a tobie będzie ze sobą dobrze.

ZAMÓW

E-WYDANIE

ZAMÓW

E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>