Przepis na udane święta

Przepis na udane święta
123rf

Święta można przegapić w zabieganiu, stresie i rutynie. Receptą na udane Boże Narodzenie są kreatywność i świadomość.
1. Ustal, co cię cieszy

Gotowanie dla bliskich, pieczenie ciast, przebywanie z partnerem, dziećmi? Wyjazd, spotkanie z rodzicami? Jeśli ustalisz swój priorytet, zyskasz świadomość i nie prześpisz tego fajnego czasu.

2. Wyłącz autopilota

Są w nas utarte nawyki, dotyczące świąt, które nam nie służą. Zwykle ulegamy im, chociaż w ogóle nie mamy na to ochoty. Za dużo jemy, za dużo pieniędzy wydajemy, spotykamy się z ludźmi, których nie szanujemy, jesteśmy gniewni albo udajemy miłych. I tak co roku. Wyłącz autopilota i wprowadź zmiany, które są dla ciebie dobre.

3. Słuchaj ze współczuciem

Podczas spotkań z bliskimi warto być w pełni obecną. Ten stan można poznać po uważnym słuchaniu. Jeśli nie rządzą nami negatywne emocje (również stłumione) możemy spotkać się z kimś tak, jakbyśmy go pierwszy raz widzieli i słyszeli.

4. Zaplanuj nic

Między podawaniem do stołu, odwiedzinami u rodziny, zajmowaniem się dziećmi, zrób coś dla siebie, czyli nic. Nie chodzi tu o sprawdzenie e-maili czy rozmowę z przyjaciółką przez telefon. Podczas świąt znajdź czas na to, żeby przynajmniej pół godziny nic nie robić.