1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe – codzienne gotowanie może być jeszcze łatwiejsze!

Kuchenka mikrofalowa jeszcze do niedawna kojarzyła się z urządzeniem, za pomocą którego można przede wszystkim rozmrażać i odgrzewać potrawy. Dostępne obecnie modele mają znacznie więcej funkcji, dlatego z powodzeniem uzupełnią możliwości tradycyjnej kuchenki, a nawet mogą zastąpić piekarnik.

Producenci nowoczesnego sprzętu AGD z całą pewnością stawiają na funkcjonalność oferowanego przez siebie sprzętu. Piekarniki, które można wyczyścić w łatwy sposób, praktyczne kuchenki indukcyjne pozwalające szybciej przygotować posiłek czy lodówki ze specjalnymi komorami zachowującymi wartościowe składniki odżywcze umieszczanych w nich produktów to nie wszystko. Dziś dostępne są również kuchenki mikrofalowe, za pomocą których nie tylko odgrzejesz lub rozmrozisz potrawy, ale też upieczesz ciasto albo przygotujesz grillowanie mięso. Jeśli poszukujesz wielofunkcyjnego urządzenia ułatwiającego Ci codzienne gotowanie, być może właśnie taka nowoczesna kuchenka jest dobrą propozycją właśnie dla Ciebie.

Gotowanie na parze

Wiele osób pozostaje w błędnym przekonaniu, że za pomocą kuchenki mikrofalowej można tylko odgrzewać potrawy lub je rozmrażać. Często jest ona kojarzona także z gotowymi posiłkami, które nie należą do najzdrowszych. W rzeczywistości jednak nowoczesny sprzęt tego typu umożliwia nawet gotowanie na parze, a produkty przygotowywane w ten sposób zachowują znacznie więcej cennych składników odżywczych niż podczas gotowania w wodzie. Model z taką funkcją będzie więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zdrowej kuchni.

Zobacz parowary do gotowania na parze

Grill w mikrofalówce? To możliwe!

Grillowane potrawy nie są wcale zarezerwowane wyłącznie na letnie wieczory w towarzystwie znajomych. Przyrządzone w ten sposób mięso lub warzywa możemy jadać o każdej porze roku, jeśli tylko mamy odpowiednie urządzenie. Nieco starsze modele kuchenek mikrofalowych wyposażone są w grill klasyczny, a więc w specjalny pręt umiejscowiony w górnym sklepieniu, który nagrzewa się do wysokiej temperatury opiekając potrawy. Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają grill kwarcowy czyli lampę zainstalowaną w obudowie. Działa on szybciej, a przy tym łatwiej go wyczyścić i jest on bardziej energooszczędny. Takie rozwiązanie posiada np. kuchenka mikrofalowa Whirlpool.

Łatwiejsze gotowanie

Osoby, które nie lubią gotować albo nie czują się w kuchni zbyt pewnie, z całą pewnością polubią nowoczesne kuchenki mikrofalowe. Producenci tego typu urządzeń postarali się, aby maksymalnie ułatwić im zadanie. Przykładem może być technologia 6-ty Zmysł w urządzeniach , dzięki której mikrofalówka automatycznie dobiera czas, temperaturę oraz poziom zużycia energii do przygotowania potraw. W praktyce oznacza to, że wcale nie musimy mieć doświadczenia w gotowaniu zupy lub pieczeniu kurczaka – wystarczy wybrać tylko odpowiednie opcje i uruchomić urządzenie.

Nowoczesny design

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe są nie tylko wielozadaniowe, ale również niezwykle estetycznie wykonane, a często też większe od swoich poprzedniczek - to właśnie dzięki większej pojemności są tak wszechstronne. Nie można też zapominać o doskonałym wzornictwie oraz możliwości zabudowy tego typu urządzeń. Chociaż na rynku dostępne są ciągle modele wolnostojące i cieszą się one dużym zainteresowaniem, mikrofalówki do zabudowy również zyskują na popularności. Wszystko to sprawia, że chętnie są one wybierane do kuchni urządzonych w stylu nowoczesnym.

Podsumowanie

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe to urządzenia wielofunkcyjne, za pomocą których można upiec mięso, pizzę, ciasto lub warzywa, przygotować pudding, bezy czy suflety, a także dania na parze i oczywiście podgrzewać oraz rozmrażać gotowe potrawy. Urządzenia te z powodzeniem mogą więc zastąpić tradycyjny piekarnik i uzupełnić funkcjonalność płyty grzewczej, a gotowanie z ich pomocą jest łatwe i zdrowe. Na rynku dostępne są również modele do zabudowy, które doskonale sprawdzą się w kuchniach urządzonych nowocześnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze