1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia

Święto owoców i warzyw

123rf
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw otwiera się już dzis i potrwa do niedzieli!

Świętowanie rozpocznie korso kwiatowo – owocowo - warzywne, w którym zaprezentują się: Instytuty Ogrodnictwa, szkoły, placówki kulturalne, działkowcy i zagraniczni goście.

Podczas tego wrześniowego weekendu wszyscy odwiedzający Skierniewice mogą podziwiać trzy wystawy prezentowane przez Instytut Ogrodnictwa i Młodzieżowe Centrum Kultury. Na wystawach można obejrzeć wyniki pracy nad doskonaleniem gatunków warzyw i owoców i roślin ozdobnych.

Odwiedzający Instytut Ogrodnictwa spróbują potraw z grzybów przygotowanych przez Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych. W sprzedaży oferowane będą środki do produkcji ogrodniczej (nawozy, narzędzia, podłoża), a także rośliny ozdobne w bogatym asortymencie, zioła, warzywa.

Bogaty kiermasz wydawnictw umożliwi zakup najnowszych publikacji ogrodniczych. Osoby zainteresowane zasięgnięciem fachowej porady z zakresu produkcji warzyw, sadownictwa i roślin ozdobnych skorzystają z porad udzielanych przez pracowników naukowych Instytutu.

Warto zaznaczyć, iż temu ogrodniczemu wydarzeniu towarzyszy bogata oferta imprez sportowych i kulturalnych. Tradycją staje się również zaproszenie gości do skosztowania „skierlotki”, czyli skierniewickiej szarlotki oraz zupy – jabłonnika na mięcie.

Stałym elementem Święta jest kiermasz na ulicach miasta, na którym można kupić rośliny ozdobne, rośliny pokojowe – od nasion, po dorodne byliny, krzewy, drzewa z upraw kontenerowych.

Źródło: Urząd Miasta Skierniewice

Program i więcej informacji

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze