1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Kulturalny Klub Kolacyjny

Kulturalny Klub Kolacyjny

Przystawka z kultury to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. Formuła projektu czerpie z idei klubów kolacyjnych - czyli spotkań nieznajomych sobie osób celem degustacji przysmaków - nie w restauracji, lecz w innym ciekawym, często niedostępnym na co dzień miejscu.

To tu, w ramach Przystawki z kultury oprócz jedzenia serwowane będą tematy kulturalne. Będzie to więc wyjątkowy wieczór przepełniony dużą dawką kultury, wyszukanych przystawek oraz pozytywnych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Przystawka z kultury to retro rozrywka w nowoczesnym wydaniu. Poruszane są wątki klasyczne, zawsze w kontekście współczesności. Za każdym razem spotkanie odbywa się w małych, 15 osobowych grupach w miejscu nawiązującym do realizowanego tematu. Na spotkanie zapraszany jest gość specjalny – charyzmatyczny znawca wybranej dziedziny kultury, który swoją pasją i wiedzą dzieli się z uczestnikami Klubu. Wśród zapraszanych gości znajdą się również sami twórcy (artyści, pisarze, filmowcy, etc.). W trakcie każdego spotkania zapewnione są niebanalne, wyszukane przekąski inspirowane tematyką spotkania.

Pierwsze spotkanie poruszyło tematykę fotografii mody, a przewodnikiem spotkania była Kinga Miller. Najbliższe spotkanie - czwartkowe : „Kobieta odbita w literaturze. Od Emmy Bovary ku literaturze współczesnej” - poprowadzi Agnieszka Drotkiewicz. O kolejnych tematach twórcy chcieliby decydować wspólnie z uczestnikami Kulturalnych Klubów Kolacyjnych.

Szczegółowych informacji na temat programu szukać można na 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze