1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia

Zmień swój jadłospis dzięki diecie online

(Fot. materiały partnera)
Diety online stały się ostatnio bardzo popularne, a wiele osób właśnie takim planom żywieniowym zawdzięcza osiągniecie zamierzonych celów. Sprawdź, czym są diety online i jak znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Czym jest dieta online?

Dieta online to nic innego jak jadłospis dostosowany do zapotrzebowania i preferencji konkretnej osoby. W odróżnieniu od tradycyjnej diety przygotowywanej przez dietetyka plan diety np. odchudzającej przygotowywany jest w 100 proc. zdalnie – na podstawie zebranego wywiadu, chociażby za pośrednictwem kwestionariusza na stronie internetowej. Jest to wygodne rozwiązanie dlatego, że nawiązanie takiej współpracy nie wymaga dużej ilości czasu i bezpośrednich spotkań z dietetykiem. Zasady diety online są zbliżone do tej tradycyjnej – opierają się na jadłospisie oraz zaleceniach przygotowanych dla konkretnej osoby. Ważnym aspektem jest także śledzenie postępów, np. poprzez cotygodniowe raporty przesyłane przez podopiecznego, uwzględniające zmiany masy ciała, często także pomiarów, takich jak chociażby obwód pasa czy bioder. Decydując się na współpracę dietetyczną online, warto skorzystać z usług profesjonalisty, tak jak na stronie https://akopszostak.com/dieta-online/, by mieć pewność, że przygotowany plan diety będzie dobrany indywidualnie, co oznacza że potrzeby i preferencje konkretnej osoby zostaną w nim uwzględnione.

Brak odstępstw — brak cheat meal

Często pierwszym skojarzeniem ze słowem dieta są różnego rodzaju restrykcje i ograniczenia. Indywidualnie dobrany jadłospis to nie to samo, co dieta restrykcyjna, na które często sami się decydujemy, by schudnąć. Warto pamiętać o tym, że oprócz tego, by dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych (co jest istotne także w trakcie odchudzania), trzeba dopasować plan żywieniowy do stylu życia, trybu pracy, preferencji smakowych, a także umiejętności kulinarnych. Zupełny brak odstępstw, czyli dieta ścisła, często kończą się spadkiem motywacji, a w efekcie niepowodzeniem. Uwzględnienie w jadłospisie potrzeb konkretnej osoby, ale także wskazanie, że drobne odstępstwa, np. pizza na mieście czy paczka chipsów, nie wpłyną negatywnie na efekty, jeśli będą zdarzały się okazjonalnie. Zamiast zakładać całkowitą rezygnację z tego typu żywności, lepiej stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe. Podobnie będzie w przypadku przestrzegania diety w ciągu dni roboczych, by w czasie weekendu nadrabiać zaległości w postaci cheat mealów, czyli posiłków uwzględniających spory udział produktów bardziej kalorycznych, np. słodyczy czy fast-foodów. Takie rozwiązanie nie jest wskazane, gdyż w czasie weekendu można spożywać ilość kalorii, która wpłynie negatywnie na proces dążenia do konkretnego celu. Dodatkowo nie kształtuje to prawidłowych nawyków żywieniowych. Oczywiście dobrym rozwiązaniem może być także przygotowanie zdrowszych zamienników tradycyjnych potraw. Inspiracje dotyczące nowych przepisów można sprawdzić na stronie https://akopszostak.com/category/przepisy/. Każdy z pewnością znajdzie ciekawe pomysły na śniadania, obiady i kolacje, które pomogą w dążeniu do celu.

Wybierz odpowiednie wsparcie w diecie

Poprawa sposobu odżywiania, nawyka prawidłowych nawyków żywieniowych oraz sam proces redukcji masy ciała nie są łatwe. Wiele osób znajduje w sobie motywacje, by schudnąć, jednak po kilku dniach lub tygodniach różnego rodzaju diety przestają być przestrzegane. Powody mogą być różne, ale bardzo często tego typu założenia są zbyt restrykcyjne, diety dostarczają za mało energii w stosunku do zapotrzebowania lub są po prostu monotonne i niesmaczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, najlepsi dietetycy dostępni są także online, co zdecydowanie ułatwia rozpoczęcie współpracy i osiągniecie zauważalnych i – co najważniejsze – trwałych efektów. Dietetyk kliniczny online to duże wsparcie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z dietą. Współpraca z profesjonalistą to także gwarancja efektów oraz dopasowania założeń diety w taki sposób, by była ona możliwa do realizacji. Odpowiednio dobrany plan żywieniowy powinien być zróżnicowany, dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a wartość energetyczna diety nie powinna być zbyt niska. Te aspekty są nieodłącznym elementem trwałych efektów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze