1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia

Wyjątkowa kawa powstaje z troski o wysoką jakość

(Fot. materiały partnera)
Pozyskiwanie kawy wysokiej jakości to sztuka, która wymaga zaangażowania, pasji oraz troski. Od precyzyjnej selekcji nasion kawowca, aż po bogaty aromat i smak w każdej filiżance kawy Nespresso. W trakcie tego procesu liczy się troska o środowisko naturalne oraz ludzi. O zrównoważonym rozwoju i dbałości o jakość opowiada Wojciech Modest Amaro – ambasador marki Nespresso w Polsce.

Wartości, które łączą

Wojciech Amaro znany jest z szukania odważnych połączeń przy jednoczesnym kultywowaniu tradycji, a w jego restauracjach pierwsze skrzypce grają świeże produkty najwyższej jakości. Wierzy, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona natury i życie w zgodzie z nią, bo tylko w ten sposób będziemy mogli czerpać z niej to, co najcenniejsze, jeszcze przez długie lata. Szef kuchni od lat współpracuje z lokalnymi dostawcami, którzy troszczą się o uprawianą ziemię i szanują jej plony.

– Troska to słowo, które jest ze mną od zawsze – w każdym obszarze mojego życia. To dla mnie coś oczywistego, bez czego nie ma codzienności – mówi Wojciech Modest Amaro. – W życiu zawodowym troska to przede wszystkim dbałość o jakość. Wiem, skąd pochodzą produkty, z których przygotowuję dania, jak były uprawiane i przez kogo. I taki sam łańcuch wartości jest ważny dla Nespresso przy tworzeniu kawy, którą ja z przyjemnością serwuję moim gościom – dodaje.

(Fot. materiały partnera)

Tworzenie kawy wysokiej jakości to długi proces, który wymaga zaangażowania i pasji. Wszystko zaczyna się od troski o to, aby z ziaren kawowca wyrosły drzewka dające zdrowe i obfite owoce. To właśnie z ręcznie zbieranych, odpowiednio dojrzałych wiśni kawowca selekcjonuje się najcenniejsze nasiona, poddawane złożonemu procesowi obróbki, aby w każdej kapsułce zamknąć świeżo zmielone ziarna najwyższej jakości. Dzięki nim możemy rokoszować się wyjątkowym smakiem ulubionej kawy Nespresso, filiżanka po filiżance.

Dla przyszłych pokoleń

Wysoka jakość kawy łączy się z odpowiedzialnością społeczną. Współpraca z farmerami, działania dla lokalnych społeczności, troska o środowisko – to tylko niektóre z elementów zrównoważonego rozwoju marki Nespresso. Każda filiżanka kawy Nespresso powstaje przy wykorzystaniu precyzyjnie odmierzonej ilości mielonej kawy, wody i energii elektrycznej, a aluminiowe kapsułki po zużyciu podlegają w 100 proc. recyklingowi.

Pozyskiwanie wysokiej jakości kawy może być zarówno sztuką, jak i katalizatorem pozytywnych zmian. Nespresso udowadnia to poprzez swoje działania, takie jak program zrównoważonego rozwoju Nespresso AAA Sustainable Quality, którego celem jest pozyskiwanie najlepszych jakościowo ziaren kawy przy jednoczesnej dbałości o ochronę środowiska oraz poprawę warunków życia farmerów i ich rodzin. Marka zaangażowana jest także w przywracanie zagrożonych gatunków kawowców i ginących metod obróbki kawy przez lokalne społeczności w ramach programu Reviving Origins.

U podstaw zaangażowania firmy w ideę zrównoważonego rozwoju leży troska o to, aby każda filiżanka kawy Nespresso stała się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Te fundamentalne wartości marki stanowią esencję kampanii „Made with Care” („Tworzona z troską”), której światowym ambasadorem po raz kolejny został George Clooney. Jak podkreśla aktor: – Wspólnie z marką Nespresso zobowiązujemy się do zrównoważonego rozwoju, uczciwości i dbałości o to, by kolejne pokolenia również mogły cieszyć się wspaniałą kawą.

(Fot. materiały partnera)

Zaangażowani w zmiany

Nespresso dołączyło do grona 4500 firm, które otrzymały międzynarodowy certyfikat B Corp, przyznawany firmom, które wykorzystują siłę biznesu do budowania zrównoważonej gospodarki. Otrzymanie oceny przez niezależną organizację non-profit B Lab, to rygorystyczny proces weryfikujący normy i standardy zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, przejrzystości i odpowiedzialności.

B Corp to coś więcej niż tylko certyfikacja. To realny ruch na rzecz zrównoważonego rozwoju i podejmowania inicjatyw, które czynią wiele dobra dla środowiska i ludzi. W przypadku Nespresso certyfikat odzwierciedla 30-letnie zaangażowanie marki nie tylko w dbałość o środowisko naturalne i minimalizowanie wpływu marki na klimat, ale także wspieranie lokalnych społeczności poprzez liczne programy, inicjatywy i strukturę. Wszystko po to, aby pijąc ulubioną kawę Nespresso, mieć pewność, że wyjątkowym doznaniom smakowym towarzyszy także wartość dodana. Nespresso stara się chronić to, co w świecie najważniejsze. Więcej o działaniach marki znajdziesz na www.nespresso.com/pl/pl/b-corp.

(Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze