1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia

Powiew Japonii – szef kuchni Nobu Matsuhisa z wizytą w Polsce

Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe)
Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe)
Prawie trzy lata minęły od otwarcia Nobu Warsaw – hotelu z restauracją oferującą dania oparte na przepisach japońskiego szefa kuchni Nobuyuki „Nobu” Matsuhisy, który z prostych składników tworzy kulinarne dzieła sztuki. Już za chwilę będziemy mieli okazję skosztować niepowtarzalnych dań stworzonych pod przewodnictwem samego mistrza – Nobu odwiedzi Warszawę.

Nobuyuki Matsuhisa zasłynął jako mistrz kuchni fusion łączącej tradycyjne dania japońskie z peruwiańskimi składnikami, a jego popisowa potrawa to czarny dorsz w miso. Nobu zagrał także małe role w trzech filmach, w tym w produkcji „Kasyno” (1995) u boku Roberta de Niro, który… został także jego biznesowym partnerem. Mężczyźni wraz z Meirą Teperem i we współpracy z Drew Nieporentem otworzyli w 1994 roku sieć restauracji (a później także hoteli) Nobu, której lokale znajdują się na całym świecie – także w Polsce.

Nobu Hotel Warsaw został otwarty w sierpniu 2020 roku, oferując m.in. pokoje i apartamenty, restaurację i bar Nobu, pierwszy w historii Sakebar by Nobu czy nowoczesną przestrzeń konferencyjną. Warta uwagi jest szczególnie restauracja, której dania oparte są na przepisach samego mistrza Matsuhisy. Japoński szef kuchni już wkrótce sam pojawi się w Warszawie, a podczas jego wizyty miłośnicy innowacyjnej kuchni japońskiej w nowym stylu będą mieli niepowtarzalną okazję skosztować dań stworzonych pod jego przewodnictwem.

Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe)

Wizyta Nobu zaplanowana jest na 3–5 czerwca 2023 r., a w jej ramach przewidziano specjalną edycję brunchu „Nobu Sundays”, serwowane codziennie lunche oraz wydarzenia wieczorne, podczas których goście Restauracji Nobu będą delektować się kultowymi daniami. Na kolacjach usłyszymy DJ-skie mixy z ekskluzywnej playlisty Nobu Warsaw, a brunch będzie połączony z występem na żywo zespołu Laura Jazz Band.

To co – rezerwujecie stolik?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze