fbpx

Książka kucharska ‘Blu Mood Food’ od hotelu Radisson Blu Kraków

Książka kucharska ‘Blu Mood Food’ od hotelu Radisson Blu Kraków

Krakowski hotel Radisson Blu przygotował książkę kucharską – Blu Mood Food. Zawiera ona 54 przepisy polecane przez Szefów Kuchni z sześciu polskich hoteli należących do sieci Rezidor.
 

Do współpracy nad książką kucharską „Blu Mood Food” krakowski Radisson zaprosił pięć pozostałych hoteli sieci Rezidor w Polsce oraz ich Szefów Kuchni. Radisson Blu Hotel Gdańsk reprezentuje Szef Kuchni Andrzej Lejman, Radisson Blu Hotel Wrocław – Szef Kuchni Piotr Lisiewski, Radisson Blu Hotel Szczecin – Szef Kuchni Wiesław Kartasiński, Radisson Blu Hotel Warszawa – Szef Kuchni Dariusz Zahorański, Park Inn by Radisson – Szef Kuchni Arkadiusz Ślusarenko oraz Szef Kuchni Stanisław Bobowski z Radisson Blu Kraków.

 

To doskonali kucharze, mistrzowie w swoim fachu, zarządzający na co dzień kuchniami w 4 lub 5-gwiazdkowych hotelach. Każdy z nich przez lata szkolił się w swojej dziedzinie, wygrywał prestiżowe konkursy, przygotowywał wystawne przyjęcia dla głów państw i najbardziej wymagających gości – artystów, sportowców, biznesmenów. W pojedynkę ich kulinarna fantazja nie zna granic, a razem tworzą zespół idealny. Teraz połączyli swoje siły by wspólnie przygotować książkę kucharską „Blu Nood Food”.

 

Każdy z sześciu Szefów Kuchni przygotował po 9 przepisów z różnych kategorii – będących jednocześnie rozdziałami książki. Są to: dania na co dzień, na specjalne okazje, dania polskie, desery, przekąski oraz koktajle. W publikacji znalazły się więc między innymi przepisy na: doradę pieczoną z zielonymi szparagami, pasztet z wątróbek drobiowych, fileciki z okonia na borowikach, tartę z kurek zapiekaną z serem, zupę z migdałów, pieczony mus czekoladowy i inne smakowitości.

 

Książka w wersji wydrukowanej nie będzie dystrybuowana w sprzedaży. Dlatego wszystkie znajdujące się w niej przepisy będą prezentowane na profilu Facebook hotelu Radisson Blu Kraków. To tam codziennie – od poniedziałku do piątku – będzie publikowany jeden przepis w języku polskim i angielskim – oczywiście razem ze zdjęciem potrawy. Łącznie krakowski Radisson Blu pprzedstawi 54 fantastyczne dania. Wszystkie przepisy proponowane przez najlepszych kucharzy Radisson Blu można samodzielnie zastosować w domu. W razie pytań internautów o szczegóły ich przyrządzenia Szef Kuchni krakowskiego hotelu odpowie na pytania zadane w danym dniu w komentarzach wpisu i udzieli rad jak przyrządzić danie. To najlepsza gwarancja udanego gotowania i smaku potraw jak w najlepszej restauracji.

 

Do współpracy przy produkcji książki została zaproszona agencja Media Lounge. Fotografowie Robert Bednarczyk i Filip Łyszczek są autorami wszystkich fotografii dań i koktajli oraz portretów Szefów Kuchni. W czasie rozpoczęcia projektu hotel Radisson Blu Sobieski nie należał jeszcze do sieci Rezidor.