fbpx

Kulinarne pocztówki Marty Gessler

Kulinarne pocztówki Marty Gessler
mat.pras.Qchni Artystycznej

Kiedy ostatni raz dostałeś kartkę pocztową? Takie pytanie zadała sobie Marta Gessler i postanowiła przypomnieć zapomnianą formę komunikacji uruchamiając w Qchni Artystycznej i Warsztacie Woni kącik pocztowy, z którego można wysłać pozdrowienia do przyjaciół.

– Emocje towarzyszące otwieraniu skrzynki pocztowej i wyjmowaniu z niej kolorowych pozdrowień i wiadomości od przyjaciół są nieporównywalne do czytania smsa czy maila, którymi dziś się komunikujemy. Oprócz tego w kartkach pocztowych wszystko ma znaczenie – nie tylko nadawca i tekst, który nam przesłano, ale także wizualna strona pocztówki. Wszystko to sprawia, że ta forma komunikacji staje się całą intymną opowieścią, wyjątkowym doświadczeniem. Postanowiłam o tym przypomnieć – opowiada Marta Gessler o swojej nowej inicjatywie.

Od 23 września będzie można wysyłać pocztowe pozdrowienia z Qchni Artystycznej i Warsztatu Woni. Marta Gessler stworzyła serię pocztówek ze swoimi stylizacjami potraw i kwiatów. W restauracji i kwiaciarni powstaną kąciki pocztowe, w których dostępne będą gotowe do wysłania pocztówki z naklejonymi znaczkami. Wystarczy przyjść, napisać kilka słów, zaadresować i zaskoczyć kogoś bliskiego. Zaadresowane pocztówki można wysłać samemu albo wrzucić do specjalnych pojemników. W każdy poniedziałek wszystkie życzenia zgromadzone w skrzynce pocztowej powędrują w ręce adresatów. Akcja potrwa 6 tygodni.