fbpx

Romantyczna kolacja na Walentynki

Romantyczna kolacja na Walentynki
123rf.com

Okazji do okazania miłości bliskim nigdy nie jest zbyt wiele. Walentynki są na to idealną datą. Wspaniałym i sprawdzonym prezentem może być wspólna kolacja w klimatycznej scenerii, bo jak wiadomo – przez żołądek do serca!|Okazji do okazania miłości bliskim nigdy nie jest zbyt wiele. Walentynki są na to idealną datą. Wspaniałym i sprawdzonym prezentem może być wspólna kolacja w klimatycznej scenerii, bo jak wiadomo – przez żołądek do serca!
„Jedzenie to rodzaj przystawki w walentynkowej randce, dlatego podczas kolacji warto zdecydować się na dania lekkostrawne, barwne, zróżnicowane i oryginalne. Duża ilość węglowodanów bądź solidna porcja cieżkostrawnego mięsa może ostudzić miłosne zapały. Podane dania powinny kusić wyglądem, zapachem i smakiem. Warto pamiętać również o składnikach uznawanych powszechnie za rozpalające zmysły afrodyzjaki, takich jak szampan, maliny, truskawki, chili czy kawior”– mówi Rafał Mróz, manager restauracji 2 Światy. O czym należy pamiętać podczas walentynkowej kolacji?

  • Przede wszystkim nie jedzmy zbyt szybko.
  • Nie przesadzajmy z alkoholem, spożyty nadmiernej ilości powoduje ociężałość i usypia. Podczas kolacji poprzestańmy na lampce wina lub szampana, która rozluźni atmosferę.
  • Kolacja to nie tylko potrawy, ale także cała oprawa. Odpowiednio udekorowany stół, romantyczna muzyka i nastrojowe światło są dobrą aranżacją kolacji dla pary.

Dla szukających pomysłu na romantyczny wieczór restauracja 2 Światy proponuje 6-daniowe menu przygotowane przez szefa kuchni restauracji Łukasza Dobrowolskiego.