1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Znaczenie imion żeńskich (3)

123rf.com
Pada jako pierwsze, kiedy się przedstawiamy, czyli komunikujemy innym, kim jesteśmy. Często zresztą wymawiamy je po słowie „jestem”. Określa nas, nadaje nam charakter.

Aneta – ulega sprzecznościom. Bardzo ceni sobie wygodne, a nawet leniwe życie, jednocześnie jest jednak znudzona, jeśli brakuje jej ruchu i przygód. Żyje pod wpływem emocji, nie zawsze potrafi podjąć rozsądną decyzję. Niecierpliwość, impulsywność, nadpobudliwość, nadwrażliwość – to cechy, które ją wyróżniają. Ludzie uważają ją za oryginalną i bardzo zdolną. Ma jednak tendencje, żeby wykazywać słomiany zapał. Jest niezależna i ciekawa życia. Wykazuje się zdolnościami muzycznymi i umiłowaniem przyrody. Zwykle prowadzi rodzinne życie, ale nie poświęca się mu bez reszty. Alicja – jej mocną stroną jest działanie, to kobieta pełna męskiej energii. Swoją ciekawą osobowością budzi zainteresowanie otoczenia, trudno jej nie zauważyć. Jest pewna siebie, samodzielna, wytrzymała. Bywa zaborcza a na pewno kontrolująca. Otacza się ludźmi, jest towarzyska, lubi się bawić, ale można w niej wyczuć pewien dystans i chłód. Trudno jej uzewnętrzniać swoje uczucia. Lubi za to seks i zmysłowe przyjemności. Uparta i przekorna a także ambitna. Potrafi swoje znajomości wykorzystać przy robieniu interesów. Jest specjalistką w wyrównywaniu rachunków, ale zwykle budzi sympatię. Domem rządzi męską ręką. Dominika – żyje w swoim tajemniczym wewnętrznym świecie, ale na zewnątrz wykazuje się empatią.Jest pomocna, miła i uprzejma. Wygląda na łagodną, ale tak naprawdę ma silną osobowość. Wie czego chce i odczuwa silne pragnienie życia pełnią. Nie zraża się przeciwnościami losu, często sama przejmuje inicjatywę. Ma kłopoty z tym, żeby podporządkować się autorytetom. Jest prostolinijna, ale potrafi zachować dyskrecję. Zdarza się, że przyciąga sobie słabszych od siebie partnerów, którzy po pewnym czasie śmiertelnie ją nudzą. Jej dom jest dobrze zorganizowany i zadbany, panuje tam zgodna atmosfera, ale za fasadą poprawności czuć pewien chłód.

Hanna - odznacza się praktycznym podejściem do życia i odwagą. Wyróżnia ją entuzjazm i niekonwencjonalność. Jest otwarta w stosunku do ludzi i jednocześnie pełna zrozumienia. Taktowna, szlachetna, dobrotliwa. Urodzona po to, żeby wspierać i wskazywać drogę. Nieustannie dąży do samodoskonalenia się. Wobec innych też ma wysokie wymagania, bywa krytyczna i zarozumiała. W miłości wierna, potrafi się poświęcać. Rodzina jest jej naturalnym środowiskiem, gdzie doświadcza spełnienia. Dobro bliskich bardzo leży jej na sercu. W pełni oddana partnerowi, ale potrafi powiedzieć „nie”, kiedy jej granice zostaną przekroczone.

Kinga – ekstrawertyczna, łatwo przystosowuje się do otoczenia. Jest bardzo obiektywna i sprawiedliwa. Jeśli poddaje się swoim uczuciom i słucha swojego wewnętrznego głosu może dokonać naprawdę wielkich rzeczy. Z upodobaniem dąży do realizacji marzeń. Lubi być widoczna, przyjemność sprawia jej wydawanie poleceń. Ma w sobie dużo energii i jest ambitna. Bywa arogancka i bojowa, lepiej nie być jej wrogiem. Ma wpływ na innych dzięki darowi przekonywania. Jak lwica broni swoich bliskich, istotne jest dla niej szczęście rodzinne.

Kamila wrażliwa, uczuciowa, elegancka. Ma wyczucie piękna, poezji, muzyki. Sprawia wrażenie kogoś, kto unosi się nad ziemią i ma głowę w chmurach, żyjąc w swoim wyimaginowanym świecie. Bez problemu i z dużym urokiem osobistym ucieka się do kłamstw, kiedy jej wygodnie. Jest kapryśna i nie wybacza zniewag. Wyróżnia ją fantazja i lotne myśli. Lubi podróżować i imprezować. Daje się poznać jako intrygantka oraz flirciara. Nie jest matczyna. Lubi otaczać się luksusem, dlatego preferuje bogatych mężczyzn. Potrafi kochać na zabój i nagle odejść. Zupełnie nieprzewidywalna i bardzo, bardzo kobieca. Maja – zmienna, efemeryczna, uduchowiona. Trochę nie z tego świata, chętnie ucieka w świat książek, wykazując brak poczucia rzeczywistości. Ma skłonności depresyjne. Jej mocną stroną jest intelekt. Myśli zawsze inaczej niż wszyscy i potrafi to podkreślać. Opinie większości nie robią na niej wrażenia. Jej pomysły zawsze są innowacyjne. Perfekcjonistka. Ma dar odczytywania myśli i motywacji innych ludzi. Odznacza się intuicją. Nie narzeka na brak powodzenia u mężczyzn. Wabi ich tajemniczością i zwiewnością. Po pewnym czasie jednak pokazuje pazurki. Pokocha tego, który nie pozwoli, żeby go zdominowała. Nie jest typem kury domowej.

Monikawygląda na silną, bo potrafi rządzić i łatwo nie ulega cudzym wpływom.Lubi, żeby jej racja była na wierzchu. Stabilna, opanowana, racjonalna. Spokojnie, bez zbędnych emocji osiąga zamierzone wysoko ustawione cele. Potrafi skutecznie działać zarówno w sferze zawodowej, jak i domowej. Dobry z niej pracownik i przykładna żona. Czasem bywa despotyczna. Jednak w głębi jej jestestwa czai się ogromny lęk, żeby nikt nie zdemaskował jej słabości. Lęka się podszeptów intuicji. Gdy traci panowanie nad sobą, zachowuje się jak choleryczka. Nosi w sobie spore pokłady agresji. Lubi posiadać przedmioty, cechuje ją łakomstwo. W miłości nieufna i wycofana. Jeśli związek nie zapewni jej awansu społecznego, bez żalu pozostaje singielką.

O innych kobiecych imionach czytaj tutaj.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze