1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jaką nosisz maskę? (2)

123rf.com
Jak zachowujesz się w nowych okolicznościach? Jakie robisz pierwsze wrażenie? W jaki sposób odbierają cię inni? Za jaką rolą się chowasz? Jaką metodą radzisz sobie ze światem? Odpowiedzi na te pytania pokażą ci, jaka jest twoja jungowska persona i astrologiczny ascendent.

Wstęp o personie oraz ascendenty od Barana do Panny - TUTAJ

Ascendent w WADZE. Pierwsze wrażenie, które wywierasz na innych? Miły, uprzejmy, życzliwy. Uroczo się uśmiechasz i zwykle masz w sobie coś atrakcyjnego. Podobasz się. Bez trudu nawiązujesz kontakt z ludźmi, z każdym się dogadasz. Nie lubisz kłótni, konfrontacji i brutalności. Chcesz, żeby relacje układały się gładko, bezproblemowo i przede wszystkim harmonijnie. Dążysz do równowagi. Jesteś doskonałym mediatorem i dyplomatą. Wolisz odpuścić niż narazić się na konflikt, zawsze starasz się być fair. Jesteś czuły na to, co inni o tobie sądzą. Dlaczego? Trudno ci istnieć bez ludzi. Dążysz do tego, żeby żyć w idealnym związku. Potrzebujesz pomocy tych, którzy bardziej odważnie radzą sobie ze światem i jego sprawami. Jesteś bardzo towarzyski i partnerski. Ale czy uczuciowy? Niekoniecznie. Rzeczywistość oglądasz z punktu widzenia estety. Przyciągasz wszystko, co piękne i wyrafinowane. Cenisz sobie luksus i wygodę. Można powiedzieć, że jesteś leniwy. Cechuje cię niezdecydowanie i duże wymagania intelektualne. Słabymi punktami ciała są: nerki i lędźwie. Władca horoskopu – Wenus.

Ascendent w SKORPIONIE. Trudno zapomnieć pierwsze spotkanie z tobą. Emanujesz tajemniczym magnetyzmem. Wzbudzasz zainteresowanie, szacunek a nawet strach. Wydajesz się mocny, zdecydowany, powściągliwy, prześwietlający rozmówcę na wskroś. Masz silną potrzebę kontrolowania tego, co się dzieje wokół ciebie. Jesteś nieufny, najpierw zamknięty. Dopiero, gdy przekonasz się, że jest bezpiecznie, angażujesz się w relację. I robisz to na całego. Miotają tobą skrajne emocje – albo kochasz, albo nienawidzisz. Boisz się powierzchowności i wszystkiego co nijakie. Interesują cię tematy tabu – śmierć, odrodzenie, cierpienie, egzystencjalne kryzysy. Twój sposób na radzenie sobie z rzeczywistością to wczuwanie się głęboko w warstwę nieświadomą. Przed tobą nie ukryje się żaden sekret ani manipulacja. To ty jesteś dla innych tajemniczy i trochę niebezpieczny. Lepiej nie mieć w tobie wroga. Za to jako przyjaciel lub partner jesteś zaangażowany, niezawodny i otwarty na bliskość. Wymagasz relacji na wyłączność. Słabym punktem w ciele są narządy płciowe. Władca horoskopu – Pluton.

Ascendent w STRZELCU. Entuzjastyczny, wesoły, pełen wzniosłych ideałów, ufny, otwarty – taki wydajesz się w pierwszym podejściu. Świat jest dla ciebie miejscem, gdzie można przeżywać ekscytujące przygody i doświadczać, przede wszystkim doświadczać. Zawsze jesteś pełen nadziei na lepsze jutro i tryskasz optymizmem. Jesteś skłonny do składania wielkich obietnic, o których po jakimś czasie zapominasz, ponieważ jesteś już w zupełnie innym miejscu i coś innego zaprząta twoją uwagę. Ale nie sposób odmówić ci wspaniałomyślności i szczerości. Bywasz nadaktywny i zawsze patrzysz w przyszłość. Interesują cię jedynie dalekosiężne cele i olbrzymi życiowy rozmach. Zdarza się, że jesteś naiwny i zaliczasz porażki. Nie są one jednak w stanie powstrzymać cię przed dalszym podbojem świata. Otrzepujesz się i znowu idziesz do przodu. Masz niewyczerpane poczucie humoru i nie komplikujesz spraw. Interesuje cię głównie ekspansja i intensywne życie. Jeśli ktoś dotrzyma ci kroku i będzie umiał bawić się tak dobrze jak ty, pozostaniesz jego kompanem. W innym przypadku, znikniesz z lęku przed nudą. Słabymi punktami w ciele są: wątroba, biodra, uda. Władca horoskopu – Jowisz.

Ascendent w KOZIOROŻCU. Poważny, zdyscyplinowany, pilnujący granic, małomówny, ostrożny – taką maskę zakładasz na spotkanie ze światem. Nie dla ciebie głupkowate chichoty ani zbytnia otwartość. W twoim życiu bardziej chodzi o konkrety i odpowiedzialność. Zapewne rodzice chcieli, żebyś był poważną dojrzałą osobą i taki starasz się być. Pragniesz być niezawodny i szukasz struktury, która zapewniłaby ci przewidywalność oraz solidne podstawy. Ważna jest dla ciebie tradycja, rodzina, etos pracy i bycie użytecznym. Martwisz się, żeby starczyło od pierwszego do pierwszego i żeby rachunki były opłacone. Pracujesz zwykle ciężko, cechuje cię ogromne samozaparcie i wytrzymałość. Nie musisz mieć w życiu puchów, tobie chodzi o wypełnianie obowiązków i sumienność. Lubisz się wysilać i spoglądać na zegarek, bo czas ma dla ciebie znaczenie. Podobnie jak przeszłość. Interesują cię też sprawy społeczne. Więcej w tobie blokad i zahamowań niż umiejętności wyluzowania się i spontaniczności. Nie przeszkadza ci to jednak w osiągnięciu sukcesu, na który umiesz zapracować. Słabymi punktami w ciele są: kości, stawy (zwłaszcza kolanowy), skóra. Władca horoskopu – Saturn.

Ascendent w WODNIKU. Inny niż wszyscy, niezależny, o błyskotliwym intelekcie – tak się prezentujesz. Lubisz zaskakiwać a nawet szokować otoczenie oryginalnością. Wszyscy idą w prawo, ty w lewo. Sednem twojego jestestwa jest unikalność. Stać cię na prowokacje i lekceważenie społecznych norm. Podważysz każdą zasadę. Wyglądasz jednak na przyjaznego, otwartego i sympatycznego. Chociaż mocny z ciebie indywidualista, jesteś bardzo ciekawy świata. Pragniesz go zbadać na wszystkie sposoby, jesteś nowoczesny i futurystyczny. Interesują cię humanistyczne idee, ale nie pojedynczy człowiek ze swoimi rozterkami. Ty przede wszystkim teoretyzujesz. Jesteś doskonały jako menedżer i lider zespołu. Stanie na czele grupy jest dla ciebie aktywnością naturalną. Wyglądasz nieco ekscentrycznie, bo przeciwstawianie się trendom i życie pod prąd dostarcza ci tlenu. Lubisz nowości, ale wcale nie jesteś tak elastyczny jakby się mogło wydawać. Przekonać cię do zmiany poglądu jest niemożliwością. Ty swoje wiesz i już. Słabymi punktami w ciele są podudzia i łydki. Władca horoskopu – Uran.

Ascendent w RYBACH. „Płyń z prądem” – oto twoje życiowe motto. Nie ma w tobie nic konkretnego ani narzucającego się. Wyglądasz i zachowujesz się jakbyś był utkany z mgły. Masz artystyczną duszę i uwielbiasz ciszę. Jesteś niczym kameleon, potrafisz dostosować się każdych okoliczności i bez trudu spełniasz czyjeś sny. Możesz wydawać się nieśmiały i delikatny, żeby za chwilę zaskoczyć intensywnością i rozmownością. Zmienność jest twoim żywiołem. Na pewno jednak jest wrażliwy, marzycielski i uczuciowy. Do świata podchodzisz bardzo subiektywnie, masz kłopot z racjonalną oceną rzeczywistości. Jest on dla ciebie zbyt brutalny, żeby patrzeć się mu prosto w oczy. Z wdziękiem omijasz twarde zimne fakty. Żyjesz tak, jakby cię one nie dotyczyły. Nie można powiedzieć o tobie, że jesteś praktyczny. Nie lubisz zobowiązań i stałości, wolisz gdy życie samo cię niesie a ty mu się poddajesz. Masz kontakt z Siłą Wyższą i z niej korzystasz. Jeśli komuś zdarzają się cuda, to właśnie tobie. A to dlatego, że nie masz wobec życia roszczeń. Tym samym robisz miejsce dla niespodziewanego. Chodzisz z głową chmurach, nie wiedząc co to podatki i jakoś ci się udaje. Żyjesz w sposób duchowy. Słabym punktem w ciele są: stopy i układ limfatyczny. Władca horoskopu – Neptun.

Ascendent jest jednym z elementów horoskopu urodzeniowego, nie sposób go analizować bez znajomości pozostałych części. Ciekawi Cię, jak ułożyły się planety na niebie w momencie Twoich narodzin? Chcesz wiedzieć, jak wpłynęło to na Twoją przeszłość i teraźniejszość? I co ważne, jak w ramach swojego potencjału, możesz świadomie kreować przyszłość? Horoskop urodzeniowy nie jest zapisem losu, na który zostaliśmy skazani, to raczej podpowiedź kierunku rozwoju. Zapraszam na .

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze