1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 10 pomysłów na wywołanie uśmiechu u drugiej osoby

10 pomysłów na wywołanie uśmiechu u drugiej osoby

shutterstock
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Uśmiech jest darmowym środkiem kolorowania codzienności i jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie możemy ofiarować drugiej osobie. Oto kilka pomysłów, dzięki którym podzielimy się z bliskimi szczęściem i wywołamy uśmiechy na ich twarzach.

1. Uśmiech jest jedyną rzeczą, która się mnoży, gdy się nią dzieli! Ciekawym pomysłem jest ustanowienie specjalnego dnia, w którym będziesz mówić same pozytywne rzeczy. Prawdopodobnie już po kilkunastu minutach zrozumiesz, jakie to trudne. Tylko pamiętaj – panuje kompletny zakaz negatywnego myślenia! Prawdopodobnie dzięki temu zrozumiesz, że ludzie instynktownie dostosowują się do naszego nastroju i wyrazu twarzy – a jak wiadomo, chmura gradowa ściąga pioruny. Ty spraw, by w Twojej okolicy zawsze świeciło słońce.

2. Wyślij list. Listy mają w sobie magię i kojarzą się z radosnym oczekiwaniem – a staranny rytuał ich tworzenia może dać wiele frajdy. Wybierz więc ładną papeterię i przypomnij sobie podstawy kaligrafowania
. Możesz wysłać list swojej drugiej połówce, ale także ukochanej babci czy cioci. Napisz kilka ciepłych i szczerych słów, przypieczętuj wysyłkę uśmiechem i czekaj, aż zarazi się nim odbiorca.

3. Jeśli ktoś pracuje do późna, zostaw przy jego komputerze czekoladę i kartkę z napisem, że między literą R a U na klawiaturze znajduje się najcudowniejsza osoba na świecie
. Praca pójdzie sprawnie, a uśmiech skutecznie ją osłodzi.

4. Dobre słowo, czyli domowa recepta na uśmiech.
Nie zapominaj, że każdy kolejny dzień jest wystarczającą okazją do radości i świętowania. Jeśli chcesz przypomnieć drugiej osobie, jak bardzo ją cenisz, na kilkunastu samoprzylepnych karteczkach wypisz jej dobre cechy, a całość powieś na ścianie czy lodówce. Drogę do tego wyznania możesz ozdobić płatkami ulubionych kwiatów. Uśmiech z pewnością utrzyma się na twarzy obdarowanej osoby, a treść karteczek – w pamięci.

5. Wygłupiaj siępozytywne szaleństwo
jest zaraźliwe i „uśmiechotwórcze”. Czemu nie zaszaleć i nie przymierzyć w sklepie najzabawniejszych ubrań – a ich pokaz ożywić układem choreograficznym? Możesz też stworzyć autorski recital domowego dance like nobody’s watching czy też my kitchen is for dancing. Oczywiście pamiętaj, by to wszystko uwiecznić na filmiku. Efekty Twoich szaleństw możesz zaprezentować osobiście lub też wysłać bliskiej osobie, gdy ta będzie w pracy czy utknie w korku – ale uwaga, to grozi wybuchem… śmiechu.

6. Pozwól, by los się do Ciebie uśmiechnął. Los bywa nieśmiały i czasem warto go zaczepić uroczym uśmiechem. Można mu też pomóc, np. biorąc udział w konkursach, które, poza nagrodami, wiążą się z radosnym oczekiwaniem. Bo dlaczego nie wysłać hasła, jeśli rozwiązałaś krzyżówkę, nie wyciąć kuponu z produktów, które i tak kupujesz czy nie wysłać odpowiedzi, którą znasz? Możesz dzięki temu zdobyć drobne gadżety, wyjazd dla pociechy – nawet wraz z jej przyjacielem, jak w – czy też duże nagrody rzeczowe. Odrobina zabawy i rywalizacji to świetna odskocznia od codzienności.

7. Wyślij ulubiony gadżet na wakacje. Tutaj inspiracją może być
, w którym główna bohaterka zorganizowała podróż specjalnie dla zasiedziałego krasnala ogrodowego. Idąc tym tropem, możesz na chwilę porwać ulubiony gadżet bliskiej osoby i obwieźć go po okolicy, robiąc mu przy tym zdjęcia w najdziwniejszych miejscach. Uśmiech prawdopodobnie będzie towarzyszył zarówno podczas robienia, jak i podczas wysyłania i oglądania zdjęć.

8. Prześlij dawnemu przyjacielowi
stare zdjęcia z waszych szalonych chwil i dopisz, że najwyższy czas, żeby w kolekcji pojawiły się wasze nowe zdjęcia.

9. Międzypokoleniowa podróż sentymentalna. Jeśli chcesz, by na twarzach rodziców czy dziadków pojawił się uśmiech, stwórz niepowtarzalny pokaz slajdów z rodzinnymi zdjęciami. Warto poświęcić nieco czasu, by zebrać wspomnienia najpiękniejszych wspólnych chwil. A potem zbierz całą rodzinę, przygotuj gorącą czekoladę czy kakao i uśmiechaj się
do wspomnień.

10. Uśmiechaj się do mijanych osób w tramwaju
lub na ulicy – poprawisz im humor na cały dzień. Ludzie mówią w różnych językach, ale uśmiech jest ponadnarodowy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze