1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Czas tylko dla siebie: najlepszy prezent dla mamy

Czas tylko dla siebie: najlepszy prezent dla mamy

fot.123rf
Szczęśliwa i zadbana mama, żyjąca w zgodzie ze sobą, daje szczęście swojemu dziecku, rodzinie ale także otoczeniu, emanując życiem i spełnieniem. Dzięki temu inaczej znosi gorsze dni, fizyczne dolegliwości czy też zmęczenie, bo dbając o siebie zgromadziła potrzebne zapasy energii na takie właśnie trudne chwile.

Dzięki temu, że moje życie przeplatane było wieloma przeprowadzkami, mieszkałam i pracowałam we Francji, Stanach Zjednoczonych, Anglii. Miałam okazję obserwować życie rodzinne matek w wielu krajach. Po powrocie do Polski uderzył mnie ogromny kontrast pomiędzy nimi, a tymi kobietami, które spotkałam tutaj. Ten kontrast zmusił mnie do zadawania sobie pytań, czy to możliwe, że „zachodnie” matki są bardziej spełnione od polskich? Jeśli tak, to co jest ich sekretem? Odpowiedź okazuje się być bardzo prosta. Klucz do sukcesu, to umiejętność znalezienia czasu dla siebie. Tylko spełniona mama to szczęśliwa mama, która może stworzyć szczęśliwą rodzinę. To właśnie wyróżnia „zachodnie” matki od Polek, one nie przestają czuć się kobieco. One nie porzucają swoich marzeń wraz z momentem założenia rodziny, wręcz przeciwnie, zaczynają o nie walczyć ze zdwojona siłą!

Odkąd zostałam dreamsetterką wiele matek zaczęło się ze mną kontaktować, opowiadając, że marzą o tym, by móc realizować swoje marzenia. Niestety muszą o nich zapomnieć, gdyż po prostu nie mają na to czasu. Bo dom, bo rodzina, bo dziecko, bo praca… Właśnie to było powodem, dla którego pomyślałam, że tu należy wykorzystać metodę ChouChou, dzięki której możemy realizować nasze cele. Te wszystkie doświadczenia zainspirowały mnie do stworzenia akcji pod hasłem: „Godzina tylko dla siebie”. Jest to program dla przyszłych i obecnych mam, do którego tworzenia zaprosiłam panią Katarzynę Latek – Olaszek doświadczoną coach, wkrótce również mamę. Dlatego, droga mamo, skończ proszę z myśleniem, że skoro założyłaś rodzinę, to Ty już się nie liczysz. Chcemy pokazać Ci, jak w gmatwaninie codziennych obowiązków znaleźć „Godzinę tylko dla siebie”. To naprawdę jest możliwe! Dlatego przygotowałyśmy trzy warianty pracy nad osiągnięciem „Godziny tylko dla siebie”:

Pierwszy – samodzielny – to wariant całkowicie bezpłatny; będziesz mogła samodzielnie przepracować cały program gdyż podajemy go na stronie , a do tego istnieje grupa na FB gdzie będziesz mogła się dzielić z innymi kobietami przerabiającymi ten program tak jak ty, a także raz w tygodniu dyskutować z Panią Katarzyną.

Drugi - w grupie: program z coach i ChouChou odbywający się na zamkniętej platformie. Wariant ten złożony jest z coachingu prywatnego i możliwości wymiany doświadczeń z grupą.

Trzeci – w formie warsztatów..

„Godzina tylko dla Siebie” to akcja wspomagająca przyszłe i obecne mamy w tym, by były szczęśliwe. Jak powszechnie wiadomo nie da się dać szczęścia swoim bliskim jeśli się go nie ma w sobie. Aby osiągnąć ten stan wystarczy nie zapominać o sobie, gdy zakłada się rodzinę i po prostu zadbać o przestrzeń, w której możemy realizować siebie. Projekt dedykowany jest kobietom w ciąży oraz mamom, które po urodzeniu wracają do życia zawodowego. Będziemy promować i zachęcać do zadbania o siebie w tym czasie, przeznaczając na siebie samą godzinę dziennie. Oczywiście godzina to symboliczne podejście, bo przecież chodzi o wygospodarowanie w ogóle czasu dla siebie, bez poczucia winy czy poświęcania czegoś ważnego dla nas. Zadbane, szczęśliwe i nawet jeśli zmęczone - to nadal zadowolone ze swojej kobiecości.

Kamila Kubiak jest absolwentką Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracowała w najlepszych agencjach reklamowych świata w Paryżu, Nowym Jorku, Moskwie i w Warszawie. W 2010 roku porzuciła świat reklamy, by rozpocząć pracę nad długometrażowym filmem animowanym, którego jest pomysłodawcą, scenarzystą i współreżyserem. Jest właścicielką marki ChouChou Like Me, która pomaga innym realizować ich marzenia i osiągać cele.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze