1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 1: Zrozum czego naprawdę pragniesz w życiu

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 1: Zrozum czego naprawdę pragniesz w życiu

fot.123rf
Zastanawiałaś się kiedyś co Cię tak naprawdę uszczęśliwia? Co jest dla Ciebie najważniejsze? Co daje Ci satysfakcję? Co pozwala Ci czuć prawdziwe spełnienie? Jakie są Twoje wartości? A jakie marzenia?

Kiedyś moim marzeniem było kupno domu. Pamiętam jak przeglądałam kolorową prasę i przeczytałam, że aktor X kupił piękny dom. Wtedy to pierwszy raz pomyślałam ja też chcę taki mieć. Pomimo, że nie bardzo miałam do tego środki finansowe, ziarenko zostało rzucone. Okazałam się żyzną glebą, bo marzenie szybko zaczęło kiełkować i puszczać pierwsze pędy. Im dłużej o tym myślałam, tym bardziej byłam przekonana, że dopnę swego. Nie minął rok, gdy zamieszkałam w swoim wymarzonym domu. Byłam szczęśliwa. Pierwsze miesiące zajęło mi urządzanie wnętrza i ogrodu. Byłam tym tak pochłonięta, że nie zwracałam uwagi na inne sprawy. Jednak czas upływał i w końcu mogłam zwolnić, odetchnąć, skupić się na sobie. I wtedy dopiero do mnie dotarło, że dom, to nie ściany, meble czy miejsce. Dom to ludzie. A mnie i mojego partnera nie łączy nic więcej, tylko kredyt. Zabolało. Przepłakałam dwa tygodnie, aż w końcu znalazłam rozwiązanie – sprzedam dom! Sprzedałam. Znów byłam szczęśliwa.

Dziś wiem, że dom miał być plastrem na samotność we dwoje. Jednak plaster nie zabliźni rany. On tylko ją ukryje. Gdy to do mnie dotarło, zrozumiałam, że moim nadrzędnym marzeniem jest mieć obok siebie dobrego, kochającego człowieka, wtedy i dom będzie miał całkiem inne znaczenie.

Zastanów się proszę, czy Twoje marzenia to te właściwe? Jeśli tak, to fantastycznie! Jeżeli nie, to nic nie szkodzi. Po prostu poszukaj tych najważniejszych. Tych zgodnych z Tobą. Zapisz je.

Tekst: trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze