1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

13 rzeczy, dzięki którym poczujesz się silna psychicznie

materiały prasowe
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Zmiana jest zawsze tym, czego jednocześnie chcemy i czego się boimy. Wolimy stać w miejscu dającym nam komfort niż stawić czoło własnym lękom i dążyć ku szczęściu czy też sukcesowi.

Nierzadko podobne schematy zachowań przekazujemy naszym dzieciom. Nie jest łatwo żyć mądrze z samym sobą, czasem jeszcze trudniej jest być silnym psychicznie rodzicem. Najnowsze książki Amy Morin świetnie przeprowadzają nas, dorosłych przez meandry ludzkich zachowań oraz sposoby wychowania silnych psychicznie dzieci. Dzisiaj przybliżymy Wam dwa tytuły wydawnicze: 13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie ludzie oraz 13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice. Dzięki lekturze tych książek nauczysz się czego NIE musisz robić. Zapraszamy do lektury!

13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie ludzie

Pierwszy z prezentowanych poradników jest skierowany do każdego, kto chce być zdrowy, mieć lepsze relacje z bliskimi, dobrą pracę, czas na relaks – słowem do każdego, kto chciałby być w życiu po prostu szczęśliwy. Aby do tego dotrzeć, trzeba mieć w sobie siłę psychiczną. Nasz umysł podobnie jak ciało wymaga treningu. Autorka (która sama przetestowała wszystkie opisane przez siebie sposoby) krok po kroku pokazuje czym jest siła psychiczna, skąd się bierze, jak ją pielęgnować i rozwijać.

Czego nie musisz robić, aby stać się silny psychicznie?

 

Każde z 13 zagadnień  jest wnikliwie zdefiniowane, przeanalizowane, aby na koniec pokazać czytelnikowi najlepsze rozwiązanie problemu. Autorka przedstawia także możliwe pułapki naszego umysłu, który będzie chciał zatrzymać nas w strefie komfortu i powstrzymać od ponowienia próby zawalczenia o siebie samego. Często obrazuje swoje słowa przykładami z życia (opisując dla na przykład - w rozdziale o nie poddawaniu się po pierwszej porażce - swojego teścia Roba jako faceta, który zawsze śmieje się z siebie i w ogóle nie wstydzi się opowiadać innym o swoich niepowodzeniach). Takie przykłady świetnie racjonalizują przedstawione techniki czy porady pokazując, że każdy z nas na co dzień boryka się z tym, aby pozostać lub stać się silnym psychicznie. Poradnik można potraktować instruktażowo lub też jako inspirację do tego, aby kroczyć ku szczęściu zdecydowanym krokiem. Książka łączy fascynujące anegdoty z informacjami opartymi na badaniach, aby nauczyć czytelników jak prowadzić szczęśliwszy i zdrowszy styl życia.

Książka jest zadedykowania wszystkim, którzy z każdym dniem starają się być coraz lepsi.

13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice

Druga książka Amy Morin jest skierowana do dorosłych, którzy pragną być szczęśliwymi i spełnionymi rodzicami. Rodzicielstwo zmienia życie matki czy ojca w sposób nieodwracalny i nierzadko zawrotny. Jak wierzyć we własne siły i jak przekazać tę wiarę swojemu dziecku? Jak nauczyć je radzenia sobie z własnymi emocjami? Czy warto zweryfikować swoje metody wychowawcze i przekonania dla dobra dziecka? Na te i szereg innych, szalenie ważnych pytań znajdziecie odpowiedzi w książce 13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice. Każdy rodzic chce zapewnić dziecku jak najlepszą i najbezpieczniejszą przyszłość. Ale w dzisiejszym coraz bardziej skomplikowanym i strasznym świecie wielu rodziców idzie o krok za daleko, wychodząc z mylnego przekonania, że tylko próbując uchronić dzieci od krzywdy i rzeczywistości, można dać im największą szansę na udane życie. Podobnie jak w poprzednim tytule, Amy Morin pokazuje, jak nie należy postępować – przedstawia niezdrowe sposoby myślenia, zachowania i uczucia utrudniające dorosłym wychowywanie silnych psychicznie dzieci.  W książce znajdziecie świetne ćwiczenia oraz metody, dzięki którym nauczycie się wychowywać dzieci na silne psychicznie, chętnie wykorzystujące swój potencjał dla osiągnięcia sukcesu oraz szczęścia.

Czego zatem NIE musisz robić, aby wychować swoje dziecko na szczęśliwe?

 

 

Książka została zadedykowana przez autorkę „wszystkim, którym zależy na dobru dziecka”. To kwintesencja i najlepszy powód, dla którego należy przeczytać tę książkę.

 

źródło: https://twitter.com/amymorinlcsw

AMY MORIN – medyczna pracowniczka socjalna, wykładowczyni psychologii w college’u i psychoterapeutka. Udziela się w portalu Verywell jako ekspertka od wychowywania nastolatków i dzieci. Pisuje regularnie dla „Forbesa” i „Psychology Today”. Jedyna osoba w branży psychologicznej na świecie, która podejmuje temat siły psychicznej. Mieszka w Enfield w stanie Maine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze