1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Królewskie małżeństwo – medytacja

Królewskie małżeństwo – medytacja

Podaruj sobie spokojne pół godziny. Poproś osobę, przy której swobodnie się czujesz, by ci towarzyszyła, czytając tekst medytacji. Zapukaj do swojego wnętrza, by spotkać się z kobiecością i męskością, reprezentowanych przez króla i królową. Medytacja Toma de Wintera, holenderskiego nauczyciela praktyk duchowych i terapeuty.

Wewnętrzni Król i Królowa

Poczuj swój oddech. Poczuj intencję bycia próżnią. Nic tam nie ma. Możesz odczuć, że stajesz się taki jak wszechświat, możesz nawet odczuć brak ciała fizycznego. Czysta intencja bycia nicością. Jest tylko oddech. Stajesz się oddechem.

Zobacz teraz kolor, będący reprezentacją energii twojego wewnętrznego króla i znajdź przeciwny kolor bez względu na to jaki on jest. Znajdź ten kolor i wejrzyj w niego. Wygląda jak mgła, w której widzisz swojego wewnętrznego króla. Pozwól, aby król z niej wyszedł. Czy widzisz króla i jak on wygląda? Jakie uczucie ciebie łączy z twoim królem? Wewnętrzny król ma dla ciebie wiadomość i ty także masz dla niego przesłanie. Król ma dla ciebie przedmiot, weź go prawą dłonią i przyjrzyj mu się dokładnie. Może ma jakiś napisy? Jaki jest związek króla z twoją męskością? Co widzisz i co czujesz? Czy odbywa się tam komunikacja, czy są daleko od siebie? Zobacz co się tam dzieje i co jest waszą rzeczywistością.

Zobacz teraz inny kolor, będący reprezentacją energii królowej oraz zobacz przeciwny kolor i wejrzyj w niego. Jest tam mgła, w której stoi twoja wewnętrzna królowa. Poproś ją, aby wyszła do Ciebie. Co czujesz, co widzisz? Jak wygląda twoja wewnętrzna królowa? Królowa ma dla ciebie wiadomość, a ty także masz dla niej przesłanie. Ona też ma jakiś przedmiot, który weź lewą dłonią i przyjrzyj mu się dokładnie. Zobacz czy są tam jakieś napisy. Jak jest związek między twoją wewnętrzną królową a twoją kobiecością? Jakie uczucia się pojawiają? Czy widzisz, że są bliskimi towarzyszami czy też są daleko oddzieleni? Bądź z tym i zobacz co się ukaże.

Weź teraz obydwa przedmioty, zbliż ręce do siebie i zobacz co się dzieje.

Po medytacji porozmawiaj z osobą która towarzyszyła, o swoich odczuciach związanych z tym, co przeżyłeś. Zastanówcie się wspólnie w jaki sposób możesz zastasować się do wskazówek, przekazanych ci przez wewnętrzne postaci, reprezentujące twoją męskość i kobiecość. Jak one mogą się w twoim życiu połączyć? Czy jesteś gotowy na ich małżeństwo?

Medytacja autorstwa , nauczyciela praktyk duchowych i terapeuty. Studiował nauki społeczne oraz wiedzę ezoteryczną w zakresie rozwoju intuicji, uzdrawiania, aury i tantry. Od ponad 15 lat na całym świecie prowadzi warsztat Merkaba (Kwiat Życia) i jest jednym z trenerów wyszkolonych bezpośrednio przez Drunvalo Melchizedeka. Regularnie przyjeżdża do Polski od 2004 r. Ponadto dwa razy w roku prowadzi warsztaty dla polskich grup w Egipcie, gdzie uczestnicy medytują w Wielkiej Piramidzie Cheopsa. Obecnie bierze udział w pionierskich doświadczeniach z wykorzystaniem aktywności alfa ludzkiego mózgu (Alpha Enhancement). Mieszka w Oosterbeek (Holandia) oraz w Maierhöfen (Bawaria – Niemcy), gdzie stworzył ośrodek szkoleniowy.

Artykuł "Ile w tobie kobiety, ile mężczyzny?" na temat integracji męskiego i żeńskiego pierwiastka z ćwiczeniem Toma de Wintera.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze