1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Rozkwit kobiecości na Chmielnej 4

Rozkwit kobiecości na Chmielnej 4

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Społeczny Komitet ds. AIDS zachęca wszystkie piękne Panie do wykonania testu w kierunku HIV. Dla każdej warszawianki, które przyjdzie dzisiaj – 8. marca - do Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego na Chmielnej 4 zostały przygotowane specjalne upominki.

Marcowe wydarzenie będzie inauguracją Dnia Zdrowej Kobiety. O tym jak ważne jest badanie w kierunku HIV przez kobiety organizatorzy będą przypominać paniom każdego 8. dnia miesiąca oferując nie tylko poradnictwo, ale też wyjątkowe, kobiece niespodzianki.

Na świecie ponad połowa osób żyjących z HIV/AIDS to kobiety. W Polsce co trzecią osobą zakażoną HIV jest kobieta. Większość z nich jest w wieku od 15 do 49 lat.

Kobiety są bardziej narażone na ryzyko zakażenia HIV podczas kontaktów heteroseksualnych niż mężczyźni. Ma na to wpływ przede wszystkim ich budowa anatomiczna oraz fakt, że w spermie znajduje się znacznie większa ilość wirusa niż w wydzielinach żeńskich narządów płciowych.

Test można wykonać anonimowo i bezpłatnie w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD) na terenie całej Polski. *** Punkty prowadzone przez Społeczny Komitet ds. AIDS w Warszawie oraz w Płocku. PKD w „IZIS” przy ul. Chmielnej 4 Czynny: Pon – Czw 15:30- 19:00 (wynik dostępny następnego dnia) Pt 12:00 – 15:30 (wynik dostępny tego samego dnia)

PKD w Płocku przy ul. Medycznej 19 Czynny: Wt 15.00 - 18.30 Pierwsza sobota miesiąca 9.00 - 13.00

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze