1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Wiosna za oknem, a ty w biurze

123rf.com
Siedzisz w pracy i masz wrażenie, że najlepsze wiosenne dni właśnie cię omijają? Oto kilka sposobów na wpuszczenie wiosny do pracy!

Nieważne, czy pracujesz w domu, korporacji czy małej firmie. Nie pozwól, by wiosna cię ominęła. Zmień swoje biuro w wiosenny ogród. Oto kilka rad, jak możesz to zrobić:

1. Wpuść słońce do pokoju! Odsuń rolety, firanki, żaluzje czy verticale, otwórz okno, jeśli to możliwe. Naukowcy już dawno przyznali, że pacjenci szybciej zdrowieją, gdy mają kontakt z naturalnym światłem dziennym. Promienie słoneczne poprawią nastrój, a wydobywana przez nie witamina D w twoim organizmie, wzmocni cię na wiosnę i uchroni przed przeziębieniami.

2. Korzystaj z okna. Wyglądaj przez nie. Jeśli siedzisz od niego daleko, spróbuj tak przestawić biurka, by mieć dostęp nie tylko do świeżego powietrza, ale także do widoku. Rób sobie regularne kilkuminutowe przerwy, po to tylko, by móc wyglądać przez okno. Badania pokazują, że więźniowie, którzy mieli stały dostęp do widoku, chorowali 25 proc. mniej niż ci z łóżkami odsuniętymi od okien. Poza tym, gdy patrzysz w dal, twój wzrok odpoczywa od komputera, a zmęczony umysł szybko się regeneruje.

3. Kwiatki są dobre. Jeśli możesz, poustawiaj ich w biurze jak najwięcej i przede wszystkim - dbaj o nie. Naucz się, które trzeba jak często podlewać, dowiedz się, które gatunki kwitną na wiosnę, słowem: zrób sobie mini ogród. Wielu psychologów i mediatorów uważa, że rośliny pozytywnie wpływają na atmosferę w pracy, bo dosłownie wyciszają i uspokajają pracowników. Poza tym przerwa na podlanie roślinki czy wytarcie jej listów z kurzu też dobrze zrobi, bo pozwoli na chwilę odpocząć i oderwać się od spraw zawodowych.

4. Nie zapomnij o sobie! Masz już roślinki, świeże powietrze i dużo słońca. Korzystaj z tego. Rób sobie przerwy, by patrzeć w niebo, pij dużo wody, wystawiaj ciało na słońce, kiedy tylko możesz wstań od biurka i rozprostuj kości. Każda aktywność jest dobra, nawet ta biurowa!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze