1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Millennium Docs Against Gravity zaprasza na spotkanie online: Czy psychodeliki zastąpią kiedyś antydepresanty?

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
Na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore trwają badania. Sesje z udziałem MDMA przeprowadzane są na pacjentach cierpiących na zespół stresu pourazowego lub ciężką depresję. Eksperymenty wykonywane są także na osobach zdrowych w celu obserwacji, jak narkotyk wpływa na rozszerzanie pola świadomości człowieka. Działania na słynnej uczelni ukazuje film „Na drodze ku świadomości” (reż. Frauke Sandig, Eric Black), który można zobaczyć do 3 października na mdag.pl.

Czym tak naprawdę jest świadomość? Czy psychodeliki faktycznie mogą ją poszerzyć? Czy posiadają ją także rośliny? Co dzieje się z nią po śmierci? Czy rzeczywiście jesteśmy połączeni ze wszystkimi istotami żyjącymi, a przez każdego z nas przepływa kosmiczna energia? „Na drodze ku świadomości” zabiera widzów w fascynującą podróż w głąb oceanu świadomości, którą badają niekonwencjonalni naukowcy z całego świata.

Reżyserzy zawędrowali do placówek badawczych (i nie tylko) w różnych częściach świata, aby spytać ekspertów, czym tak naprawdę jest świadomość. Badaczka z Uniwersytetu Sydnejskiego prowadzi eksperymenty na roślinach, udowadniając, że nie są to aż tak nieświadome i nieczujące istoty, za jakie zwykliśmy je uważać. Meksykanka lecząca roślinami wedle starodawnych majańskich metod potwierdza, że rośliny potrafią komunikować się zarówno między sobą, jak i z nami. Akademik z Johns Hopkins University zaprasza ochotników na testy z udziałem psylocybiny. Według niego medytacja to sprawdzona droga do zrozumienia natury umysłu, ale zajmuje dużo czasu, podczas gdy psychodeliki oferują drogę na skróty.

Więcej o filmie „Na drodze ku świadomości”:

W czwartek 30 września o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie online wokół zastosowania psychodelików w psychoterapii. O tym, czy warto nimi podążać, porozmawiamy z Janem Szczypińskim, neuronaukowcem, absolwentem studiów magisterskich z kognitywistki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i aktualnie doktorantem w Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Prowadzi on również badania z zakresu neuronalnego podłoża zaburzeń psychicznych, w tym uzależnień, teorii umysłu, a także badania użytkowników substancji psychodelicznych. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka radia TOK FM.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze