1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Kiedy zakończyć przyjaźń: 7 powodów

123rf.com
Wszyscy wiemy, jak ważna jest przyjaźń w naszym życiu. Jak głosi stare dziewczyńskie powiedzenie: faceci przychodzą i odchodzą, a dziewczyny zawsze z tobą będą. Czy na pewno?

Kiedy trzeba powiedzieć stop przyjaźni? Oto 7 ważnych powodów:

1. Ty dajesz, oni biorą. Gdy widzisz, że w waszych relacjach nie ma równowagi, a wszyscy są zadowoleni biorąc twój czas, energię i/lub pieniądze, a ty czujesz się emocjonalnie wydrenowana - coś jest nie tak.

2. Zamiast wsparcia i akceptacji, spotyka cię z ich strony głównie krytyka i odrzucenie? Chyba nie o to chodzi w przyjaźni, prawda?

3. Nie możesz im powierzyć sekretów, nie możesz na nich polegać, ani im zaufać.

4. Gdy wydobywają z ciebie to co najgorsze. Jeśli twój przyjaciel jest z tobą tylko wtedy, gdy z nim pijesz, palisz lub imprezujesz całą noc, a nie potrafi z tobą porozmawiać na trzeźwo, przy kawie czy na spacerze - coś tu nie gra.

5. Nie lubią, nie akceptują twojej rodziny, twojego partnera, twoich innych znajomych. A przecież to też bliscy tobie ludzie, po części - też ty sama. Czy możliwe, że nie lubiąc ich, nie lubią też jakiejś części ciebie?

6. Nieustannie ciebie zawodzą. Nie dotrzymują słowa, nie pomagają w trudnych chwilach, ich telefon nie odpowiada, gdy ich potrzebujesz. Angielskie przysłowie mówi: A friend in need is a friend indeed - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. A to święta prawda.

7. Gdy chcą mieć z tobą inne relacje niż przyjacielską. To trudne zwłaszcza w przyjaźni damsko - męskiej, gdy twój przyjaciel zaczyna liczyć na romans, gdy twoja przyjaciółka zaczyna zachowywać się zbyt intymnie, albo inaczej, zaczyna traktować cię jak córkę czy młodszą siostrę, zatracając tym samym cechy przyjaźni, których ty potrzebujesz.

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze