1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Archetyp Rydwanu - numerologiczna Siódemka

123rf
Cyfra królewska, magiczna, mistyczna. Mówią, że trudna dla siebie i innych. Archetyp Rydwanu niesie bowiem wyzwanie dogłębnego poznania ludzkiej duszy oraz praw rządzących wszechświatem.

Numerologiczną Siódemkę spowija aura tajemnicy, pewnego dostojeństwa, królewskości. Posiada magnetyczną osobowość i przenikliwe spojrzenie. Siódemki trudno nie zauważyć, bo wyróżnia się innością. Zaskoczy cię celną, błyskotliwą ripostą czy spostrzeżeniem nie z tego świata, bo nie ulega złudnej grze pozorów powierzchownego życia. Jej czucie sięga dużo głębiej. Jest bystrym obserwatorem, a jednocześnie kieruje się intuicją, jednym z jej niezaprzeczalnych atutów. Numerologia karmiczna uczy, że osoby urodzone w tej wibracji, żyły w rodach królewskich, były magami, czarownicami, szamanami, astrologami, artystami i uczonymi. Mają dostęp do wielkiej skarbnicy, jaką jest zbiorowa nieświadomość. Ich kosmicznym zadaniem jest wyjaśnianie duchowych praw, które rządzą wszechświatem, a osobistym - wyrażanie uczuć, pokazanie ludziom swojej wrażliwości i bezbronności.

Siódemka jest jak kot, który chadza własnymi, sobie tylko znanymi, drogami. Jak kot sprawia wrażenie delikatnej, subtelnej, ale - jak kot - wie, czego chce, nie przyjmie poglądów ogółu i kiedy trzeba, umie pokazać pazurki. I zniknąć. Nieprzewidywalna, zmienna. Zdystansowana i mocno indywidualistyczna. I przede wszystkim niezależna, kochająca wolność. Dlatego w kartach Tarota reprezentuje ją archetyp Rydwanu, który kojarzony jest z mocą, zmianą, postępem, skutecznością, poddawaniem się nieuchronnej transformacji. W talii maga Crowley'a Rydwan powożony jest przez tajemniczego rycerza w zbroi, który trzyma wirujące Koło Fortuny, symbol wielkiej życiowej zmiany, która wydarza się, bo tak chce los - prawo przyczyny i skutku. Dlatego w swoim życiu Siódemki często są niemal zmuszane przez Siłę Wyższą do radykalnych zmian. To odważne dusze, które pragną odnieść zwycięstwo nad samym sobą. Znakiem przemiany na karcie jest również krab siedzący na przyłbicy rycerza, którego twarzy nie znamy. Co kryje ta tajemnicza postać pod zbroją? Uczuciowość, duchowość, serce?

Pojazd ciągną dwa sfinksy - biały i czarny - bo w Siódemce świadomość łączy się z nieświadomością. Jest osobą o żywej inteligencji, świetnym analitykiem o dużej doczesnej wiedzy (tak jak Jedynka), a jednocześnie mistykiem (podobnie jak Dwójka). Ona zawsze poszukuje głębszej prawdy, niestrudzenie szuka sensu życia. Dla Siódemki nie ma egzystencji bez duchowości, to łączy ją z numerologiczna Piątką. Dzieci Siódemki lubią chodzić do kościoła i zbierają święte obrazki albo w wieku nastoletnim interesują się na przykład satanizmem. Pociągają je niematerialne idee. Jeśli Siódemka broni się przed tą swoją częścią osobowości, cierpi z niespełnienia. Sfinksy na karcie Rydwanu reprezentują również męskość i kobiecość. To żeńska wibracja, ale bywa w wydaniu dość drapieżnym - Amazonka, kobieta wyzwolona, czarownica, żyjąca poza normami społecznymi, ekscentryczna. Siódemka jest androginiczna, pierwiastek męski jest w niej tak silny, jak kobiecy. Potrafi korzystać z obu swoich półkul mózgowych, co zwykle jest wyjątkiem, do tego dążymy w swoim rozwoju osobistym. Na karcie Rydwanu, opatrzoną cyfrą Siedem, na błękitnym baldachimie symbolizującym emocjonalność osoby urodzonej w tej wibracji, widnieje napis ABRAKADABRA, wskazujący właśnie na złączenie męskości z kobiecością. U Crowley'a karta ta miała wiele wspólnego z magią seksualną. Siódemki rzeczywiście wibrują seksem i są atrakcyjne dla płci przeciwnej.

ABRAKADABRA - to magiczne zaklęcie wyraża formułę zaślubin makrokosmosu z mikrokosmosem. Jak na górze, tak na dole, głosi hermetyczna zasada. Jak to się odnosi do numerologicznej Siódemki? Powinna ona uważać na słowa, myśli i uczucia, bo akurat jej szybko się materializują. Kiedyś ćwiczyła się w rzucaniu zaklęć. Lepiej, żeby Siódemka nie złorzeczyła komuś, bo zła energia szybko do niej wraca. Ale że wszystko ma drugą stronę medalu, są też korzyści magiczne dla właścicieli tej wibracji. Jeśli komuś zdarzają się cuda, to właśnie Siódemkom. To cyfra szczęścia!

Pędzący Rydwan pokazuje, że Siódemki to osoby, które lubią zmiany i że wszelka stabilizacja je frustruje. Najczęściej mają kilka pasji, działają na wielu polach, nie dają się ograniczyć, uwięzić w schemacie. Są płodnymi twórcami, motywują i stymulują otoczenie. Cechuje je kreatywność. Rycerz na Rydwanie to symbol zwycięzcy, Siódemki są stanowcze, zdecydowane i bywają waleczne, gdy dążą do swego celu. Cechuje je upór i silna wola. Jednocześnie cenią sobie aktywne działanie, które ma przynosić konkretne efekty na przemian ze spokojem. Dom traktują jako bezpieczny azyl, ale lubią też podróże. Siódemka nigdy nie jest jednoznaczna i ostatecznie odkryta. Właściwie to jest skryta, wewnętrznie nieśmiała, z zamkniętym sercem i ogromnymi problemami z wyrażaniem uczuć. Dojrzała Siódemka jest pod względem wyboru partnera wymagająca, to nie może być byle kto. Ale zanim do tego dojrzeje, zdarza się jej żyć w nieszczęśliwych związkach, takich, w których brak bliskości. W ten sposób chroni się przed zbliżeniem, bo tak bardzo boi się zranienia. Jeśli jednak przeżyje swój ból emocjonalny (jest introwertykiem zainteresowanym własnym wnętrzem, więc najczęściej się jej to udaje), wygrywa. Zyskuje ogromną wewnętrzną moc. Gdy świadomie rezygnuje ze swojej uczuciowej powściągliwości, staje się współczującym i oddanym partnerem, w czym staje się podobna do Szóstki, która odpowiada tarotowemu archetypowi Kochanków. W odróżnieniu od niej jednak, żyjąc w najbardziej intymnym związku, Siódemka będzie potrzebować własnej przestrzeni, chwil sam na sam ze sobą i swoich tajemnic. Bo sekret bardzo pasuje do Siódemki. Chociaż w świecie zewnętrznym jest ambitna i często osiąga swoje cele z podziwu godną determinacją, dobrze jej robi emocjonalne poczucia bezpieczeństwa.

Inteligencja emocjonalna Siódemki czyni z niej ekspertem ludzkiej natury. Magnetyzmem i mądrością życiową wabi ludzi, którzy potrzebują jej rad (zwłaszcza duchowych). Jest otoczona wielbicielami jak Trójka, ale nie po to, żeby błyszczeć, ale by dzielić się swoją nieziemską wiedzą. Mimo to potrzebuje sporo czasu spędzać w izolacji, by oddawać się swoim refleksjom na temat sensu życia, medytować, modlić się, tworzyć, ale również po to, by odetchnąć od negatywnych energii, jakimi wibrują ludzie. Ze względu na swoje psychiczne zdolności, pragnie kontaktu z naturą, która ją odpręża, dobrze czuje się na łonie przyrody i stara się zdrowo odżywiać. Bliska jest jej ekologia, Siódemka pragnie ciszy i przestrzeni.

W astrologii Siódemce odpowiada Neptun, najbardziej mistyczna z planet układu słonecznego, patron wizjonerów, jasnowidzów, duchowych przywódców, psychologów obdarzonych empatią. Siódemki mają zdolności parapsychiczne, często interesują się naukami ezoterycznymi, astrologią. Bywają uzdrowicielami. Neptun to także opiekun artystów, pisarzy, różnego rodzaju outsiderów, oryginalnych twórców, naukowców, odkrywców, charyzmatycznych ludzi mediów. I tymi dziedzinami życia najczęściej zajmują się urodzeni w wibracji Siedem. Siódemka podczas swojego życia odkrywa, że pieniądze są po prostu energią i ona umie je przyciągać. Przekonuje się, że w jej przypadku działa zawierzenie, zaufanie i zajmowanie się swymi pasjami. To jej recepta na sukces. Wszelkie myśli o braku i nie dostatku Siódemce, jak wszystko o czym pomyśli, szybko się materializują, więc uczy się tym nie przejmować. Wtedy sukces ma zagwarantowany. Negatywnie wibrująca Siódemka może zachowywać się jak Królowa Śniegu, zimna i wyniosła, dbająca wyłącznie o siebie. Dumna i arogancka, wręcz okrutna. Nieufna niczym Czwórka. Siódemki mogą wieść życie samotnicze, stać się dziwakami nieprzystosowanymi do ogólnoludzkich norm. Ich wrażliwość może doprowadzić je do głębokich stanów depresyjnych, lękowych zaburzeń, schizofrenii. Mogą słuchać psychodelicznej muzyki i oddawać się wszelkim destrukcjom albo mogą popaść w apatię. Siódemki bywają skrajnie antyspołeczne i buntownicze. Impulsywne, napastliwe. Mogą też, w obawie przed własnymi psychicznymi mocami, stać się bezdusznymi racjonalistami, którzy widzą świat jedynie przez pryzmat szkiełka i oka. Do bólu perfekcjonistyczni, o chorych ambicjach. Neptun przynosi Siódemkom jasnowidzenie i artyzm, ale gdy brakuje wewnętrznego rozwoju adekwatnego do tych darów, popadają one w nałogi i mają „wizje” po alkoholu czy marihuanie. Jednak ich wewnętrzna siła i życiowe szczęście pomagają im wyjść z uzależnień i kłopotów, w które wpadają przez swoją nadwrażliwość i poczucie, że nie są z tego świata.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 11.01.1984 1+1+1+1+9+8+4 = 25 = 7

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

 

 

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze