1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak obronić się przed toksycznymi ludźmi i zadbać o własne emocje: premiera książki Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej już 26 września

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Określenie „toksyczny” w ostatnich latach zrobiło prawdziwą karierę. Co i rusz słyszymy o toksycznych rodzicach, szefach, toksycznych przyjaźniach, związkach. Mamy też toksycznych kochanków, współpracowników, toksyczne myśli i w ogóle cali jesteśmy toksyczni… 

W trzeciej już książce z serii Instrukcja Katarzyna Miller wraz z Suzan Giżyńską pokazują, jak bronić się przed toksycznymi ludźmi i chronić swoje emocje.

Najłatwiejszą i kuszącą drogą uwolnienia się od jej wpływu jest wyjście z toksycznej relacji.

Często jest to działanie pozornie uwalniające, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy spotkamy następną toksyczną osobę. A gdy jest nią teściowa, szef w pracy, własne dziecko lub rodzic, staje się to trudnie lub wręcz niemożliwe. Zamiast uciekać lub trwać w błędnym kole złych emocji, lepiej zastanowić się jak możemy popracować nad sobą, by nauczyć się chronić własne uczucia i wyposażyć się w narzędzia do obrony przed wampirem, bo one są dla nas dostępne. Autorki ponownie pokazują, że mamy w sobie więcej siły niż nam się wydaje.

Daj się zainspirować do zmiany!

Premiera książki Instrukcja obsługi toksycznych ludzi już 26 września 2018

Toksyczność ma różne oblicza: czasem wyraża się poprzez agresję, czasem jesteśmy manipulowani cudzą słabością, tkwimy w kręgu wspierania i odrzucania, a nieraz toksyczny schemat tkwi w nas od dzieciństwa - musimy wtedy go przepracować, by uwolnić się od poczucia winy wobec np. nieszczęśliwej matki.

Znana i ceniona psycholog Katarzyna Miller omawia w sposób merytoryczny i obrazowy konkretne przykłady toksycznych relacji, które najczęściej pojawiały się w jej gabinecie. W rozmowie z Suzan Giżyńską, tworzą ciepłą, intymną atmosferę która sprawia, że czujemy jakbyśmy w niej uczestniczyli.

Zaczynamy nabierać kompetencji lub odwagi do stawienia czoła wścibskim i hałaśliwym sąsiadom, rozumieć i trafniej reagować na toksyczne zachowanie partnera, który celowo wytwarza napięcie w związku i prowokuje kłótnię. Ponadto uczymy się jak układać konstruktywne relacje z byłym mężem i wspólnym dzieckiem. W książce nie może zabraknąć instrukcji postępownaia z toksyczną teściową, szefem i wielu innych przypadków. Także mężczyźni znajdą tutaj coś dla siebie: poza wieloma uniwersalnymi sytuacjami, autorki wyjaśniają jak pracować z toksycznym wpływem żony, która się oddala, sama podejmuje większość decyzji, obwinia o wiele rzeczy, a sposób w jaki prowadzi rozmowę z mężem lub dziećmi jest nie do wytrzymania.

Fragment książki:

Mam pewność, że bez faceta nie mogę żyć. Gdy kończę jeden związek, to zaraz zaczynam następny. Te krótkie okresy pomiędzy są okropne. Jestem wtedy bardzo samotna, nie lubię siebie, jakbym traciła osobowość, czuję się gorsza od innych kobiet w związkach. Łapię doła, objadam się i boję się, że już nigdy nikt mnie nie zechce. Na niczym mi nie zależy. Teraz chcę spróbować być dłużej sama, ale boję się, że jestem uzależniona od mężczyzn.

Kobiety nie akceptują siebie, a próbują być zaakceptowane przez mężczyznę. Od niego biorą miłość do siebie. Przez niego siebie widzą i lubią. To okropne, ale bardziej popularne niż się wydaje. Jednak niewiele kobiet potrafi się do takiej postawy przyznać. Czeka cię długa praca nad sobą i swoją zranioną duszą. Nie będzie łatwo, ale uwierz, że się opłaca. Po latach takiej pracy, mężczyzna, który się pojawi będzie kimś wartościowym, będzie dawał prawdziwe uczucie, a relacja z nim będzie zdrowa, bo ty będziesz wiedzieć że jesteś kimś ważnym dla siebie i będziesz o siebie dbać.

Do tej pory w serii Instrukcja… ukazały się także: Instrukcja obsługi faceta i Instrukcja obsługi kobiety.

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka i poetka z wieloletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana z magazynem „Zwierciadło". Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Kup kochance męża kwiaty, Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne (Wydawnictwo Zwierciadło).

 

Suzan Giżyńska – reżyser i copywriter, twórczyni akcji społecznych (m.in. „Zespół Downa. Zrozum i daj żyć” dla Olimpiady Specjalne Polska) oraz spotów reklamowych. Wiele lat pracowała w agencjach reklamowych (DDB oraz Young & Rubican). Wielokrotnie nagradzana (m.in. KTR 2010, Kreatura 2006).

 

 

 

Data premiery: 26 września 2018 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 145 x 210 mm

Liczba stron:  248

Cena detaliczna (sugerowana): 36,90 zł

Książki dostępne są na https://zwierciadlo.pl/sklep/ i w innych dobrych księgarniach.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze