fbpx

Jak pobudzić miłość własną?

milosc wlasna
123rf.com

Czy umiesz zadbać o swoje samopoczucie?
Masz problem z rozpieszczaniem siebie, sprawianiem sobie nawet drobnych przyjemności i wyrażaniem uczuć? Pora na zmiany. Od czego zacząć? Oto kilka pomysłów amerykańskiego psychoterapeuty Wayne’a W. Dyera:

1. Zmień swoją reakcję na komplementy i prezenty od innych. Zamiast krygować się i umniejszać swoje zasługi, zaakceptuj czyjeś starania podziękowaniem lub stwierdzeniem: „Cieszę się, że tak uważasz”.

2. Jeśli darzysz kogoś prawdziwą miłością, powiedz mu: „Kocham cię. Podczas gdy będziesz oczekiwała reakcji na swoje stwierdzenie, pogratuluj sobie, że miałaś odwagę podjąć to ryzyko.

3. W restauracji zamów coś, na co masz naprawdę ochotę, nie zważając na cenę. Nie za każdym razem oczywiście, ale staraj się choć raz na jakiś czas spełniać swoje bardziej lub mniej szalone marzenia.

4. Po męczącym dniu utnij sobie drzemkę lub idź pobiegać do parku. Nawet jeśli powinnaś w tym czasie robić mnóstwo innych rzeczy.

5. Zapisz się do jakiegoś klubu lub na nowe zajęcia. Zwłaszcza jeśli odkładałaś to na bliżej nieokreśloną przyszłość z powodu braku czasu. Robiąc coś dla siebie, sprawiasz, że reszta obowiązków wobec innych jest twoim wyborem, nie koniecznością.

6. Wyeliminuj zazdrość ze swojego życia. Uświadom sobie, że będąc zazdrosna, umniejszasz własną wartość.

7. Stań nago przed lustrem i powiedz sobie, jak bardzo jesteś atrakcyjna. Akceptując swoje ciało, czerpiesz większą radość z życia, także seksualnego.

Źródło: Wayne W. Dyer, „Pokochaj siebie”, Czarna Owca 2012

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>