fbpx

Zwierzenia przyjaciółki

relacje z przyjaciolmi
123rf.com

Przyjaźń to nie tylko wypady na zakupy i siedzenie w kawiarni przy kawie. Przyjaźń to też zwierzanie się z intymnych spraw, szukanie rady i akceptacji. Jak postępować, kiedy przyjaciółka opowiada o tym, że zdradza partnera.
1. Wysłuchaj. Niezależnie od tego, co na ten temat sądzisz, najpierw daj jej powiedzieć to, z czego postanowiła ci się zwierzyć. Samo uważne słuchanie jest dużą pomocą.

2. Bądź szczera. W sposób łagodny i taktowny mów to, co myślisz. Zanim jednak to powiesz, zapytaj jak się z tym czuje. Możesz nie akceptować jej wyboru, ale przyjmij uczucia. Nie osądzaj jej, ani nie obwiniaj, z drugiej strony nie podchodź do tego z entuzjazmem. Razem zastanówcie się, co w tej sytuacji będzie dla niej najlepsze.

3. Nie bagatelizuj sprawy. Jeśli przyjaciółka zdecydowała ci o tym opowiedzieć, chce dzielić się z tobą swoimi emocjami związanymi z tym, że zdradziła partnera. Podejdź do tego poważnie, nie tracąc swojego spojrzenia na tę sprawę. Zachęć ją, aby zajrzała w głąb siebie i znalazła przyczynę zdrady. Nie musisz jednak zawsze wysłuchiwać jej intymnych zwierzeń.

4. Zachęć przyjaciółkę, by skorzystała z fachowej porady. Jeśli bliska ci osoba wikła się w niebezpieczny dla niej romans i sama nie potrafi sobie z tym poradzić, zachęć ją, żeby skorzystała z pomocy psychoterapeuty. W bezpiecznej przestrzeni gabinetu psychologa ma szansę rozwikłać psychiczne przyczyny swojej niewierności. Jednocześnie nie wycofuj swojego wsparcia dla niej.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze