fbpx

12 pozytywnych zadań na nowy rok (cz. 2)

12 pozytywnych zadań na nowy rok
123rf

To już naprawdę sam koniec 2012 roku. Jeśli masz ochotę rozważyć, czego chcesz doświadczyć w 2013 roku, przygotuj się na pozytywne planowanie nowego.
Pierwsza część tekstu – TUTAJ

7. Pragniesz odciąć się od starych problemów, zerwać z układami, które zdają się ciągnąć cię wstecz? Wspaniale!

Zadanie: Zrób mapę szczęścia. Kup korkową tablicę, a na niej umieść zdjęcia obrazujące twoje cele. Miejsca, w którym chcesz spędzić wakacje, to jak chcesz wyglądać, jak mieszkać itp.

8. Jeśli coś ci się nie podoba, może pora zmienić zasady gry. Problemy oglądane z właściwej perspektywy, okażą się łatwiejsze do rozwiązania.

Pytanie: Nie chcesz czegoś? Nie koncentruj uwagi na przeszkodach. Zapytaj siebie, czego chcesz w zamian! I weź to!

9. Jeżeli uważasz, że wchodzisz w nowy rok z jakimś niepotrzebnym bagażem, odrobina zdecydowania i zaczniesz wszystko od nowa.

Zadanie: Wypisz wszystkie swoje cechy, z których jesteś dumny, wszystkie siły, które ci sprzyjają. Przy każdej z nich dopisz, jak możesz je wykorzystać w nowy sposób.

10. Zainwestuj w dobre, mocne związki z ludźmi. Nie jesteś samotną wyspą. Twój świat to bliscy – rodzina, przyjaciele. Korzystaj z ich wsparcia.

Zadanie: Wypisz na kartce wszystkie pozytywne impulsy, które otrzymujesz od innych.

11. Silniejsze poczucie bezpieczeństwa, pozwoli ci na zdobywanie nowych doświadczeń wymagających odwagi.

Zadanie: Wypisz to wszystko co sprawia, że czujesz się pewny siebie. Zainwestuj teraz w tę sferę. Jeśli na przykład potrzebujesz czuć się bardziej kompetentny – zdobądź nowe umiejętności.

12. Przeanalizuj swój stosunek do pieniędzy. Jaka jest Twoja motywacja? Co za nie kupujesz?

Zadanie: Zastanów się, czy nie pielęgnujesz jakiegoś ograniczającego przekonania, np. że trzeba się mocno napracować, żeby praca dała efekty. To może utrudniać ci poszukiwanie prostych rozwiązań.

12 pozytywnych zadań na nowy rokJoanna Godecka – dyplomowany lifecoach, należy do International Association of Coaching w Maryland (USA). Moim celem jest przywrócenie radości życia, odkrycie źródła energii, poczucia szczęścia i spełnienia. Specjalizuję się także w temacie związków partnerskich, skutecznym podniesieniu poczucia własnej wartości oraz atrakcyjności. www.twojdobrydzien.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze