fbpx

5 sposobów zarządzania zmianą

Przedziały dla pań w czeskich pociągach
123rf.com

Zmiany są dobre, wiemy o tym. Ale jest to wiedza pochodząca bardziej z umysłu niż z czucia. Gdy w życiu wydarza się duża zmiana, nasze emocje zazwyczaj wymykają się spod kontroli. Jak zachować wewnętrzny spokój, gdy na zewnątrz wiele się zmienia?

123rf.com

Oto 5 wskazówek, które mogą pomóc w skontaktowaniu się z wewnętrznym głosem w czasach niepokoju wywołanego zmianami życiowymi:

1. Moc duchowej opieki

Medytacja, modlitwa, kontemplacja – pozwalają wyciszyć się i dotrzeć do serca. Potrzebna nam jest cisza i wsłuchanie się w wewnętrzny głos, żeby skutecznie się uspokoić. Tego typu praktyki duchowe sprawiają, że oswajamy się z naszą kruchością i wrażliwością. Kiedy już przestajemy bronić tego miejsca, otwieramy się na nowe przekonania i pomysły. Wynika to ze zmiany świadomości, która pozwala spojrzeć na świat innymi oczami.

2. Potęga afirmacji

Afirmacje, takie w które wierzymy i które przemawiają do naszej podświadomości, to proste i potężne narzędzie, dzięki którym możemy bezpiecznie przejść przez czas zmian.

Przykłady:
– Każdego dnia moje życie staje się coraz lepsze.
– Sprawy układają się pomyślnie.
– Moja intuicja jest najlepszym przewodnikiem.
– Odpuszczam i pozwalam Bogu działać w moim imieniu.
– Jestem spokojny, bo Wszechświat się o mnie troszczy.

3. Małe przyjemności – ważna rzecz

Kiedy życie rzuca ci kłody pod nogi, ty nie poddawaj się pesymizmowi i nie pozwól, żeby twój dzień był zrujnowany. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą małe przyjemności. Nie muszą być kosztowne czy czasochłonne, mają po prostu poprawić nastrój.

Przykłady:
– Kawa z przyjaciółką.
– Kilkanaście stron dobrej powieści.
– Krótki spacer.
– Zabawny film.
– Manicure.
– Wyjście na lody.
– Przejażdżka rowerem.
– Zabawa z dzieckiem.
– Słuchanie muzyki.

4. Mantra „To minie”

Uświadom sobie, że niejedną już trudność z powodu zmiany przeżyłaś. Nowa praca, zostanie mamą, przeprowadzka, rozstanie. Przypomnij sobie, że wtedy poradziłaś sobie i najważniejsze – że niepokój związany z nową sytuacją minął. Życie ulega zmianie i zazwyczaj są to zmiany na lepsze. Bądź cierpliwa i pozwól, żeby życie się toczyło w najlepszym dla ciebie kierunku.

5. Wzbudzenie w sobie poczucia bezpieczeństwa

Zadaj sobie pytanie – Czy wszechświat to przyjazne dla mnie miejsce?. I zrób wszystko, żeby dać odpowiedź twierdzącą. W tym przypadku dobrze działają ćwiczenia oddechowe, które uspokajają umysł albo łagodny ruchowy wysiłek, który zatrzymuje kołowrót czarnych myśli. Gdy się już uspokoisz, powiedz temu, co się wydarza – TAK. Przyjmij zmianę. Uwierz, że jesteś prowadzona w kierunku ekspansji, jesteś na właściwej ścieżce, nawet gdy jeszcze nie wiesz, dokąd ona prowadzi.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze