fbpx

Jak znaleźć swoje szczęście?

jak znalezc swoje szczescie
123rf.com

Przestań myśleć o tym, jak być szczęśliwą. Znajdź to, co sprawia, że jesteś szczęśliwa i od dziś żyj pełnią życia.

Jak znaleźć swoje szczęście? Jedna z jego definicji mówi, że to stan psychicznego dobrobytu, kiedy przeżywamy pozytywne emocje od zadowolenia do intensywnej radości. Brzmi świetnie, czyż nie? Więc co sprawia, że szczęście dla większości z nas jest tak trudne do osiągnięcia? Chodzi o percepcję. Najczęściej szczęście uzależniamy od osiągania czegoś, zwłaszcza dóbr materialnych. Jeśli stanie się to naszym udziałem, przez chwilę mamy nawet poczucie szczęścia. Jednak czy to przynosi nam prawdziwe szczęście? W jaki sposób go dotknąć?

1. Przeżywaj swoje najlepsze życie

Zdefiniuj swoje najlepsze życie. Jaka jest najlepsza wersja ciebie samej? Jak byś chciała żyć i przede wszystkim się czuć. Spróbuj to sobie wyśnić. Poczuj, że akceptujesz się całkowicie i nie porównujesz do innych ani nie masz żadnych ograniczeń. Spróbuj czuć się tak już teraz. Doświadczaj chwili, jakbyś już żyła swoim najlepszym życiem. Kiedy będziesz kontrolować emocje i dobrze się czuć, nauczysz się akceptować wszystko, co do ciebie przychodzi. Opuści się napięcie i nawet nie obejrzysz się, a twoje najlepsze życie samo się zrealizuje.

2. Ćwicz codziennie wdzięczność

Wdzięczność określa naszą postawę wobec świata. Kiedy wychwalamy go naszą wdzięcznością, on daje nam coraz więcej. Codzienne praktykowanie wdzięczności w końcu stanie się twoją drugą naturą. Staraj się znajdować piękno wszędzie.

3. Naucz się sztuki odpuszczania

To droga do wolności, bo nie znajdujemy się już pod wpływem negatywnych emocji, takich jak żal lub złość. Szkoda na nie czasu.

4. Uśmiechaj się

Każdy wie, uśmiech jest zaraźliwy. Nawet wymuszanie go jest korzystne dla psychiki, która pomału przyzwyczaja się do szczęścia. A najlepiej śmiej się jak najczęściej.

5. Poszukaj zapachu, który kojarzy ci się ze szczęściem

Dzięki zmysłowi powonienia wpływamy na nastroje i reakcje. Dlatego często wdychaj ulubione zapachy, czy to perfum, kwiatów, czy jedzenia. Ciesz się zapachem, który cię uspokaja i relaksuje.

6. Zrób coś, co lubisz, a czego nie robiłaś w ogóle lub ostatnio

Zastanów się, co ci daje to uczucie pełnego szczęścia – czy gdy wiatr wieje ci w twarz, kiedy huśtasz się na huśtawce lub gdy wspinasz się na wysoką górę? Albo szczęście czujesz, gdy piszesz wiersz lub pieczesz ciasteczka? Po prostu to zrób i bądź szczęśliwa.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze