fbpx

Przygotuj się do lata w 9 krokach

do lata w 9 krokach
123rf.com

Wiadomo – latem pokazujemy ciało w większych odsłonach niż o każdej innej porze roku. Zwłaszcza latem fajnie jest cieszyć się szczupłą sylwetką i zadbanym ciałem. Jak przygotować się do lata? I jak do tego wyzwania podejść z perspektywy psychiki?
Żadna cudowna dieta ani ćwiczenia fizyczne nie zadziałają, jeśli na problem zbędnych kilogramów nie spojrzymy od strony naszych emocji. Bo to właśnie uczucia tłumimy czekoladkami, aromatyczną zupą czy pośpiesznie zjadanymi kanapkami. Dlatego, jeśli chcesz schudnąć jeszcze przed latem, spróbuj przejść przez 9 poniższych kroków:

1. Zaakceptuj to, że jesteś smutna, zdenerwowana, sfrustrowana, zawstydzona (tu wpisz emocje, którą odczuwasz) z powodu tego, że twoje ciało nie wygląda tak, jakbyś tego chciała. Poczuj głęboko swój dyskomfort i pogódź się z nim.

2. Gdy miną już niewygodne emocje, które odczuwasz w związku ze swoją nadwagą lub innym zaniedbaniem ciała, przejdź do myślenia. Zastanów się, co się takiego dzieje w twoim życiu, co sprzyja zbędnym kilogramom. Przede wszystkim skoncentruj się na tym, jakie emocje zajadasz. Czy są one związane ze stresem w pracy czy jest to na przykład lęk przed samotnością? Przeanalizuj kiedy i dlaczego tak się dzieje.

3. A teraz wyobraź sobie, jakby to było cudownie schudnąć. Poczuj to, co może stać się twoim udziałem, kiedy będziesz już ważyć tyle, ile chcesz. Zobacz swój obraz siebie szczupłej i zadbanej.

4. Poszukaj w sobie powodu, dla którego chcesz schudnąć. Ale tego najprawdziwszego.

5. Poszukaj konkretnej motywacji do schudnięcia. Wyjazd na urlop, nowe ubrania, spotkania z pewnym mężczyzną?

6. Podejmij decyzję. Powiedz to sobie głośno i jasno: „Schudnę”.

7. Zacznij działać. Przystąp do swojego programu dietetyczno-ruchowego. Codziennie rób coś w tym kierunku. Kiedy zwątpisz i popełnisz jakiś „grzech”, na drugi dzień wracaj do diety.

8. Dbaj o swoje myśli i nastroje. Nastaw wewnętrzny kompas na pozytywną energią. Wizualizuj sobie swój sukces.

9. Gdy już schudniesz, nie zapominaj o dobrych nawykach, które wdrożyłaś w życie od momentu, gdy zaakceptowałaś swój wygląd i udało ci się go zmienić.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze