Tajemnice masażu MA-URI

Co będziemy masować? Otwarcie się na czułość, pieniądze, zaufanie? Podczas masażu MA-URI dotykamy wewnętrznych blokad, źródeł stresu, wypartych wspomnień. Sączy się polinezyjska muzyka, pachną olejki. Pojawiają się nieoczekiwane odpowiedzi.
Masaż MA-URI nie jest zwykłym, technicznym masażem. Jest to masaż uzdrawiający. Dotyka całokształtu osoby ludzkiej. Wywodzi się z prastarej tradycji masażu świątynnego, wykonywanego przez Kahunów, hawajskich szamanów. Masaż MA-URI polega na wywołaniu tych energii, które pozwolą masowanej osobie uwolnić się od szkodliwych napięć, przekonań, wreszcie chorób. – Nie można się go wyuczyć jak zawodu i traktować jako dochodu bez uwzględnienia zmiany w sobie. To jest nierozdzielne. Trzeba zmienić sposób myślenia, traktowania życia – mówi Anna Zielińska, licencjonowany praktyk masażu MA-URI.

Nauka masażu MA-URI odbywa się na trzech etapach. Podczas warsztatów oprócz tego, że pokazuje się wszystkie układy masażu, aplikuje się też zasady Huny -pięknej i uniwersalnej polinezyjskiej filozofii życia. A także uczy tańców medytacyjnych. To ważny aspekt MA-URI, o którym rzadko się mówi ludziom, którzy przychodzą na masaż, bo to jest prywatne, związane z osobistą ścieżką. Tańce, jak wszystko w MA-URI i Hunie, mają kilka poziomów – fizyczny, emocjonalny, duchowy. Fizycznie przygotowują ciało, aby było sprawne podczas masażu. Żeby nie bolał kręgosłup, biodra odpowiednio się poruszały, żeby ruch był płynny. Masaż wykonuje się na całym ciele, wewnętrzną stroną przedramion i dłońmi, przy użyciu ciepłego olejku. Podczas masażu wykorzystana jest konkretna sekwencja ruchów, układających się w taniec, wykonywany do muzyki polinezyjskiej. – Pierwszy warsztat skończyłam w Polsce. Nauczył mnie szacunku i uznania dla wiedzy nauczyciela. Jedną z zasad Huny jest naśladowanie, w Polinezji nie naucza się z książek. Ucząc się masażu, nie wolno nam robić notatek ani rysunków – mówi Anna Zielińska. – Warsztat skończył się zaliczeniem w Danii, gdzie przez tydzień sprawdzano, które z 12 elementów Huny MA-URI stosujemy podczas masażu. Jednocześnie są to też zasady, które warto stosować w życiu.