Siatka bagua – czym jest i w jaki sposób pomaga w realizacji marzeń?

fot.123rf

Najpierw pomyśl, czego naprawdę chcesz, o czym marzysz, co jest ci potrzebne do szczęścia i o czym nie możesz przestać myśleć.
Wyciągnij karton, pastele i parę kolorowych gazet – powycinaj z nich symbole tego, o czym marzysz. Ważne jest nie tylko to, co przedstawisz za pomocą obrazków, ale i w jakim miejscu na mapie je nakleisz.

– Najbardziej popularnym sposobem jest tworzenie mapy marzeń na planie siatki bagua, która wywodzi się z feng shui. Siatka dzieli kwadrat na 9 pól. Każde z nich reprezentuje określone wartości. Zadaniem tworzącego mapę marzeń jest zapełnienie tych przestrzeni treścią, czyli np. zdjęciami, które obrazują to, o czym myśli, czego pragnie – instruuje Beata Markowska, trenerka rozwoju osobistego.

Teraz pora wypełnić wszystkie pola, na które za pomocą symboli przeniesiesz swoje zamówienie do losu (a raczej do samej siebie).

1. BOGACTWO
PIENIĄDZE, PROSPERITY

2. SŁAWA
MĄDROŚĆ, REPUTACJA

3. MIŁOŚĆ
PARTNERSTWO, ZWIĄZKI

4. RODZICE
PRZEŁOŻENI, AUTORYTETY

5. JEDNOŚĆ
ZDROWIE, SAMOPOCZUCIE

6. DZIECI
TWÓRCZOŚĆ, HOBBY

7. WIEDZA
NAUKA, MEDYTACJA

8. DROGA
KARIERA, PRACA

9. PRZYJACIELE
KLIENCI, PODRÓŻE

Zacznij od kwadratu leżącego pośrodku kartki – JEDNOŚĆ. Ten centralny punkt to ty, zatem wklej swoje zdjęcie, takie, z którego emanuje pozytywna energia, radość, witalność. Pamiętaj, taką siebie zamawiasz.

Kolejność wypełniania symbolami następnych kwadratów jest już dowolna. Kwadrat BOGACTWO – co ci się pozytywnie kojarzy z tym słowem? Możesz tu wkleić albo konkretne atrybuty, o jakich marzysz (np. nowy samochód, mieszkanie, laptop), albo coś, co wyraża dostatek, obfitość – złoty pył, naręcza winogron i co tylko zechcesz. Symbolem bogactwa zgodnie z feng shui jest też wodospad.