fbpx

Jak schudnąć? Kwestia motywacji

Zaburzenia odżywiania
123rf.com

Chcesz schudnąć? Przykro mi, ale pewnie nie masz szans, żeby wygrać z pokusami. Co innego gdybyś chciała, aby twoje ciało było lekkie i sprawne. Dobrze sformułowany cel sprawia, że zaprzęgasz do pomocy nieświadomość, zamiast dawać się jej wodzić na manowce. O tym, jak ważna jest motywacja, mówi Hanna Samson.
Dlaczego powód, dla którego chcemy się odchudzać, jest tak ważny?

Tylko wtedy, gdy mamy ważny osobisty powód, by schudnąć, możemy to zrobić bez bólu. Taki powód nie wynika z zewnętrznych standardów, lecz z naszego wnętrza, jest zgodny z naszym systemem wartości i z nieświadomością. Sztuka polega na tym, aby go odkryć.

Prowadzi Pani warsztaty o obiecującym tytule „Odchudzanie bez walki z samą sobą”. Czy rzeczywiście można się odchudzać bez codziennych ciężkich zmagań?

Gdy nieświadomość nie utrudnia, lecz wspiera nasze dążenia – nie musimy ze sobą walczyć. Przestajemy dzielić się na tę, która chce schudnąć, i tę, która ulega pokusom. Znika konflikt wewnętrzny, nie przeszkadzamy same sobie w dążeniu do celu.

Czy to prawda, że tajemnica sukcesu leży nie w diecie, tylko w głowie?

Istota tkwi przede wszystkim w emocjach, które mogą blokować proces zmiany. Gdy damy sobie prawo do wyrażania siebie, nie będziemy musiały zajadać swojego smutku, bezsilności i frustracji. Gdy zadbamy o swoje uczucia, nie będziemy musiały ich koić jedzeniem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze