fbpx

Gdzie najlepiej urodzić dziecko?

Gdzie najlepiej urodzić dziecko
123rf.com

Opiniotwórczy „The Economist” przygotował listę krajów, w których dzieci mają największe szanse na rozwój i spokojne życie.
Listę krajów, gdzie najlepiej urodzić dziecko, ułożyli analitycy z Economist Intelligence Unit (EIU). Wybrali 80 krajów, badając je pod różnym kątem, od wskaźników bezpieczeństwa po stopień zadowolenia ich mieszkańców.

I tak, zamiast rodzić w Stanach Zjednoczonych, lepiej sprowadzić dziecko na świat w Belgii lub Austrii – oba te kraje znalazły się w pierwszej dziesiątce, a USA – dopiero na 16 miejscu.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Szwajcaria (na 1 miejscu), Norwegia, Szwecja, Dania, Singapur, Nowa Zelandia, Kanada, Holandia i Hongkong. Wielka Brytania, gdzie rodzi się najwięcej Polaków, znalazła się na 27 miejscu, nasi czescy sąsiedzi na 28, zaś niemieccy – na 16.

Co ciekawe, Polska znalazła się zaledwie na 33 miejscu – to gorzej niż w 1988 roku, kiedy planowaliśmy się na miejscu 23! Dla pocieszenia – za nami uplasowały się takie kraje, jak Kuba, Węgry i Estonia. Rosja znalazła się dopiero na 72 a Chiny – na 49 miejscu.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>