fbpx

Lotnicze podróże z małymi dziećmi

Lotnicze podroze z dziecmi
123rf.com

Wiele osób spędza Boże Narodzenie na urlopie w egzotycznym kraju. Także rodzice z małymi dziećmi coraz częściej wyjeżdżają w dalekie podróże. Należy pamiętać o tym, że każdy przewoźnik lotniczy ma własną politykę w zakresie przewozu najmłodszych oraz oferuje indywidualny pakiet udogodnień. O czym warto pamiętać w czasie rodzinnej podróży, radzą eksperci AIR FRANCE.

  1. Rodziny podróżujące z małymi dziećmi mają zagwarantowane pierwszeństwo przy wejściu na pokład. Choć zazwyczaj najmłodsi pasażerowie płacą specjalną niską cenę za przelot i podróżują na kolanach osoby dorosłej, przewoźnicy wymagają wcześniejszego zgłoszenia podróży z maleństwem i zrobienia rezerwacji dla dziecka.
  2. W czasie dłuższych lotów linie lotnicze mogą podać posiłek dla młodszych dzieci, ale także trzeba zamówić go wcześniej. Dodatkowo na trasach dalekiego zasięgu dzieci otrzymują od linii lotniczej prezenty.
  3. Przewoźnicy oferują opiekę dla małoletnich pasażerów podróżujących samotnie. Jest to dodatkowa usługa, którą można zamówić przy rezerwacji biletu. Opiekun wskazuje, kto odbierze dziecko w porcie docelowym (podaje dane osobowe) oraz wypełnia specjalny formularz przy odprawie.
  4. W podróż z dzieckiem należy – poza paszportem i/czy innymi świadectwami wymaganymi w kraju przeznaczenia – zabrać także dokumentację medyczną, jeśli mały pasażer jest w trakcie leczeniu lub cierpi na przewlekła chorobę.
  5. Zaleca się, aby w trakcie startu i lądowania dziecko miało butelkę, lizaka lub ciastko na wypadek wystąpienia bólu uszu.
  6. W przypadku podróżowania z niemowlakiem przewoźnicy dopuszczają dodatkowy bagaż podręczny i rejestrowany (szczegóły w zależności od linii lotniczych).

O dalekich podróżach z małymi dziećmi czytaj tutaj

mat.pras.AIR FRANCE KLM