Jak sprawdzić stan swoich czakr? – ćwiczenie

Jak sprawdzić system swoich czakr? - ćwiczenie
123rf

Jak sprawdzić stan swoich czakr? – ćwiczenie

Zadaj sobie pytanie, w których sferach życia czujesz zadowolenie, spełnienie i radość, a które są dla ciebie wyzwaniem i daleko w nich do harmonii i spełnienia. Jeśli chcesz pozytywnej zmiany w danej sferze, możesz pracować dwutorowo: na poziomie psychologicznym przyjrzeć się danej sferze i swoim przekonaniom na jej temat (samodzielnie lub z pomocą specjalisty pracować nad zmianą przekonań, etc), zaś na poziomie energetycznym pracować z daną czakrą (samodzielnie lub ze specjalistą) i całym systemem energetycznym.

1. Czakra korzenia – reprezentuje wolę życia, poczucie bezpieczeństwa, ilość energii witalnej jaką masz na co dzień, odporność organizmu, świadomość swojego ciała, kontakt z przyrodą, łatwość zarabiania pieniędzy i zadbania o materialną sferę życia. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

2. Czakra krzyżowa – reprezentuje kontakt z własnymi emocjami i uczuciami, swobodne ich wyrażanie, akceptację swojego ciała i swojej seksualności, dbanie o zdrowie, radość życia,kreatywność, pasję i zdrowe odżywianie. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

3. Czakra splotu słonecznego – reprezentuje świadomość własnego ja, poczucie własnej wartości, granice fizyczne i psychiczne, odwagę, umiejętność skutecznego działania, organizację czasu, dobre samopoczucie. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

4. Czakra serca – reprezentuje miłość i związki uczuciowe, akceptację siebie, altruizm, empatię, zdolność do wybaczania, radość życia, wrażliwość. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

5. Czakra gardła – reprezentuje komunikację z innymi, asertywność, wolność, wyrażanie siebie poprzez działania twórcze i spełnienie na ścieżce zawodowej. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

6. Czakra trzeciego oka – reprezentuje wewnętrzną mądrość, intuicję, zainteresowanie rozwojem wewnętrznym, potrzebę nurkowania w głąb siebie. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

7. Czakra korony – reprezentuje sferę duchowych poszukiwań człowieka, otwartość na różnorodność, tolerancję, zainteresowanie duchowością, filozofią, poszukiwanie sensu swojego życia, samorealizację. Czy w tej sferze odczuwasz harmonię?

Jak sparwdzić stan swoich czakr?Dagmara Gmitrzak – trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka reiki. Od kilkunastu lat zajmuje się m.in.: integracją wiedzy psychologicznej z dalekowschodnimi systemami pracy z ciałem i umysłem. Autorka książki: „Czakry podróż w głąb siebie”, zawierającej opis każdej z czakr, 58 ćwiczeń oraz 66 afirmacji. Do książki dołączone są karty służące do rozwoju osobistego i pracy z intuicją. Kolorowe i energetyczne ilustracje do kart wykonała malarka Monika Worsztynowicz.